Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 252

Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, nagyon szép állapotban
19012.

Rufpreis:
6 000 HUF
28

Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. nagyon szép állapotban!
19013.

Rufpreis:
6 000 HUF
20

Leden, K (Christian): Kjuvatin jégmezői. Fordította Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 244 p. + 16 t. (15 kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A munka Christian Leden zeneszerző és etnográfus 1913-1916 között folytatott kelet-kanadai útjáról számol be. Az út során Leden a Hudson-öböl nyugati partján élő eszkimók kultúrájáról ad érzékletes leírást, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A címoldalon katalógusszám. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, ovális emblémájú kötésváltozat. Jó példány.
19014.

Rufpreis:
5 000 HUF

Forbáth László: A megújhodott Mongólia. Budapest, [1934]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 239 + [1] p. + 32 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Forbáth László, kötetünk szerzője Geleta József, a mongol nemzetgazdasági minisztérium munkatársának feljegyzéseit használta fel Mongólia-monográfiájának megírásához. Geleta József többévnyi szibériai hadifogság után Mongóliába szökött, ahol kilenc év alatt megismerte a Kína és a kialakuló Szovjetunió ütközőzónájában fekvő, nagy múltú, függetlenségét nemrég elnyert mongol államot, amelyben keveredtek a láma-buddhizmus teokratikus hatalomgyakorlásának módszerei a népköztársasági formákkal. A néprajzi elemekben gazdag beszámoló egy totális átalakulás küszöbén álló társadalom képét tükrözi. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon apró foltosság. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró sérüléssel Jó példány.
19015.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bierfreund, J. G.: Montreux am Genfersee. Mit Rücksicht auf Traubenkur, Winteraufenthalt und Moltenkur daselbst. Figyelembe véve a szőlőkúrát, a téli tartózkodást és az ottani Molten kúrát. Basel, 1867. Schwetghausersichen Verlagshandlung (Hugo Richter). 1 t. (színes hártyapapírral védett címképen Montreux látképe) + 59 + [1] p. J. G. Bierfreund kötete a Genfi-tó északi partján fekvű Montreux városának turisztikai leírása. A hegyek öltelte városka a 19. század kezdetétől az idegenforgalom kitüntetett helye volt; kötetünk a helyi szőlészeti hagyományok miatt borászati részletekkel is szolgál, valamint lajstromba veszi a környék szálláshelyeit. A címoldalon kataológusszám, a címkép verzóján, illetve az előszóval szemközt régi gyűjteményi bélyegzések. Könyvtári duplum. Poss.: A budafoki m. kir. pincemesteri tanfolyam igazgatósága; Agrártudományi Egyetem Kert- és Szőlőgazdaságtudományi Kar Könyvtára; Budapesti Corvinus Egyetem Entz Ferenc Könyvtára és Levéltára. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben az első kötéstáblán és a gericen régi katalóguscímkék. Jó példány, ritka.
19016.

Rufpreis:
8 000 HUF

Winkelmayer Zoltán: Ferencvárosi mozi. Szerk.: Gönczi Ambrus. A szerző és a szerkesztő által DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Budapest IX. kerület Ferencváros Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19017.

Rufpreis:
6 000 HUF

19018.

Rufpreis:
8 000 HUF

Karácsonyi János: Békésvármegye története. I. kötet. Magyarország ezredéves fennállásának ünnepére Békésvármegye törvényhatósági bizottságának megbízásából írta Karácsonyi János.Gyula], 1896. Békésvármegye Közönsége. (I. könyv: Békésvármegye általános története. ) VIII. 522 l. 1 sztl. lev. 38 t. Közötte kihajtható térkép. Korabeli félvászon borítóval, hátsó borító hiányzik, néhány levél foltos, utolsó néhány lap sarka gyűrött. Hiánytalan táblákkal, ami nagyon ritka.
19019.

Rufpreis:
10 000 HUF

Korponay János: Abaujvármegye monographiája. II. kötet. 7 db füzet formában megjelent részlet szórványban. I.- III füzet 1-192p, IV: füzet 1-32p., XIV. füzet 609-656p. + még egyszer az I füzet.  Kassa, 1878. Kosch és Scharf kő- és könyvnyomdája Kiadói, sérült papírborítókban
19020.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Borovszky Samu: Csanád vármegye története 1715-ig. II. kötet. A vármegye részletes története térkép-melléklettel. Budapest, 1896-1897. MTA. XI l. 647 l. + 1 kihajtható térkép. Szétvált fűzéssel, sérült, levált kiadói papírborítóval. Lapok, térkép jó állapotban
19021.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

19022.

Rufpreis:
5 000 HUF

19023.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF