Dornay Béla: Bakony. Thirring - Vigyázzó: Részletes magyar utikalauzok. II. Dunántól. Bp., 1927, Turistaság és Alpinizmus, 1 (kihajtható térkép) t.+2+424 p.+4 (közte 3 kihajtható látkép, és 1 db képtábla) t. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Utazgassunk hazánk földjén! Bp., 1931, M. Kir. Államvasutak Igazgatósága,(Stádium-ny.), 64 p. + 1 (kihajtható térképvázlattal) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A borítón Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) grafikájával a borítón. A hátsó borítón impozáns MÁV címerrel. Benne térképvázlattal. Kiadói papírkötés.
Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Összeáll.: Frank Miklós, Kunszt János, Rausch Zoltán. Bp., 1939, Országos Balneologiai Egyesület (Stephaneum-ny.), 127+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, javított gerinccel. Térkép nélkül. A tartalomjegyzék végén +1 fürdőt ceruzával beírtak, valamint egy hozzá tartozó, kivágott hirdetést beszúrtak.
Némethy Béla: Visegrádi kalauz. A Visegrádi vár történetével, a várromok magyarázatával és a mai Visegrád ismertetésével. hn., én. (cca 1930), "Visegrádi kalauz", (Bp., Rothberger és Weisz-ny.), 19+3 p. Kiadói papírkötés.
Der Wallfahrtsort Maria-Einsiedeln bei Hidegkút. Herausgegeben von Maria-Einsiedeln-Kapellen-Verein. Bp., 1900, Heisler. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Auffray-Szirmainé: Afrika szívében. A katangai misszió története. Rákospalota, 1929., Don Bosco Szalézi Művei, 1 (térkép) t.+ 154+4 p. Számos szövegközti képpel és képtáblával illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, a borító sarkain szamárfüllel.
Wick Béla: A kassai Szent Erzsébet dóm. [Kassa] Košice, 1936. ,,Szent Erzsébet"-nyomda Rt. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 438 + [2] p. + 9 t. (hártyapapírral védett). Egyetlen kiadás. A közép-európai egyházi építészet és képzőművészet kiemelkedő jelentőségű együttesének, a kassai dómnak első monográfiaigényű feldolgozása, oldalszámozáson belül gazdag egész oldalas és szövegközti illusztrációs anyaggal, a művészettörténeti rész előtt a téma társadalomtörténeti feldolgozásával. Az első nyomtatott levélen apró pótlás, a könyvtest a 16. ív előtt kettévált, kötetünk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, hiányos gerincű kiadói borítóban, az első borítón apró pótlás.
Dr. Gáspár Ferencz: A Föld körül. I-VI. Kötet.. Vámbéry Ármin előszavával. Budapest, 1906-1908, Singer és Wolfner, 588+544+479+1+479+1+588+499 p. Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kopott, foltos borítókkal
Farkas Sándor: Csepreg mezőváros története. Többnyire eredeti adatok alapján. Budapest, 1887. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 504 p. Első kiadás. A Vas megyei kisváros alapvető monográfiája. Az egykor jelentősnek számító település esemény- és társadalomtörténete levéltári források alapján készült; benne a jelentősebb hadi események, áradások, tűzvészek és járványok, valamint nevezetes gonosztettek elősorolásával. Kötetünk az eseménytörténeten kívül kuriózumképpen közli a helyi szerző által megénekelt, 1776. évi tűzvészről szóló, tekintélyes terjedelmű krónikás éneket, valamint a város egy nevezetes bűnözőjének elítélése alkalmából készített lator-éneket. A munka méltatja a mezőváros egykor volt birtokos családjait, törvénykezési szigorát, záróra-rendeleteit, valamint gazdasági és kulturális haladását: sok egyéb mellett patrióta egyleteit és nyomdáját. Az első borítón és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunkból a címlap hiányzik, fűzése kissé laza. Poss: Báró Radvánszky Béla, Hrenkó Pál. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, papírcsíkkal erősített gerinccel. Jó példány.