Magyarország helységnévtára 1937. II. Betűrendes rész. a) Mai Magyarország. b) Az elcsatolt területek községei és közigazgatási beosztása. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. (Bp., 1937, Hornyánszky Viktor-ny.), 1 sztl. lev.+ 87-821 p.+ (3) p. Korabeli, átkötött egészvászon-kötésben, kissé viseltes, kopottas borítóval.
Giorgio Dal Piaz: Memorie dell'Istituto Geologico della R. Universitá di Padova. Volume I. Padova, 1912, Prem. Societa Cooperativa Tipografica. Fekete-fehér képekkel, térkép-mellékletekkel. Olasz nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, erősebben sérült, hiányos gerinccel, kopottas borítóval, néhány kissé sérült, kijáró lappal.
Sven Hedin utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban.
1934-1935 Fővárosi Évkönyv 1934. és 1935. évi számai. Bp., 1934-1935, Fővárosi Évkönyv. Kiadói papírkötés, és átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, a papírborító szakadt, volt könyvtári példányok.
Ladislav Rozman: Kosice. [Kassa] fotóalbum. H.n., 1979. Vydavatelstvo Osveta. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Szlovák nyelvű képleírásokkal, külön füzetben 5 nyelvű összefoglaló. Kiadói egészvászon-kötés.
Pest megye múltjából. Tanulmányok. Szerk.: Keleti Ferenc, Lakatos Ernő, Makkai László. Bp., 1965, Pest Megye Tanácsa. 459+(1) p. + 2 (kihajtható táblázatok) t.+ 2 térkép-melléklet. Kiadói nyl-kötés,
3 db Prágáról szóló könyv / 3 books about Prague: Plicka, Karel: Prague / Praha. En images / In Photographs / ve fotografii. (Két különböző kiadásban / In two different editions). Prága, 1950-1956, Orbis. Több nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítókkal. + Kletzl, Otto: Peter Parler. Der Dombaumeister von Prag. Leipzig, 1940, E. A. Seemann. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, belül jó állapotban.
2 db IBUSZ útikalauz: Miskolc.; Badacsony. IBUSZ útikalauzok 8. és 22. Bp., 1952-1953, Közlekedés- és Mélyépítéstudományi Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat, 15+(1) p.; 23+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
Mátéka Béla: Filléres Budapest Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. A szerző, Matéka Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., Vajna György, 1 t.+66+6 (hirdetések) p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.