https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 252

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
1
19061.

Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben 4 db kötete. Hiányos lapokkal: Dunántúl (címlap hiány), Tengermellék és Dalmáczia (első 3 lap hiányzik), Felső_Magyarország (címlap hiány), Csehország II. (címlap hiány) Sérült megviselt félvászon kötésekben.
1
19062.

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben 4 db kötete. Hiányos lapokkal: Dunántúl (címlap hiány), Tengermellék és Dalmáczia (első 3 lap hiányzik), Felső_Magyarország (címlap hiány), Csehország II. (címlap hiány) Sérült megviselt félvászon kötésekben.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Lee Lockwood. Castro's Cuba. 1959-1969. Taschen Gmbh Mai 2016. A könyv sok meglepetést tartalmaz az olvasó számára, aki csak a propaganda torzító tükrén keresztül ismeri a kubai valóságot. Első osztályú pszichológiai dokumentum." - The New York Times Book Review, 1967 1958 szilveszterén az akkor fiatal fotóriporter, Lee Lockwood Kubába utazott, hogy beszámoljon a Batista-rezsim közelgő végéről. Fidel Castro hatalomra kerülése előtti napon érkezett, és egy hetet töltött azzal, hogy megismerkedjen a szigettel, mielőtt végre találkozott magával a győztes forradalmi vezetővel. Castro azonnal megkedvelte Lockwoodot, és meghívta, hogy a következő évtizedben gyakran térjen vissza Kubába, különleges hozzáférést biztosított számára belső köréhez, és teljes mozgásszabadságot biztosított számára, hogy felfedezhesse a szigetet az amerikai újságírókra jellemző korlátozások nélkül. Sok újságíróhoz hasonlóan korábban és utána Lockwoodnak sokat kellett várnia egy interjúra Castróval, de aztán a kubai forradalmi vezető egy maratoni hétnapos interjút adott neki, amely mindenről szó volt, ami akkoriban napirenden volt - az Egyesült Államok faji problémáitól kezdve. egészen a kubai rakétaválságig. Ez az interjú továbbra is a korszak egyik legszembetűnőbb tanúja. Lockwood eredetileg 1967-ben megjelent beszélgetéseit és megfigyeléseit a TASCHEN újból kinyomtatja itt, több száz fénykép mellett, amelyek dokumentálják azokat a heteket, amelyek során Lockwood Castro oldalán átutazta az országot, valamint az 1960-as évek kubai fejleményei: a Sierra Maestra hegyei katonai táboraitól a havannai utcák életén át a tömeges politikai gyűlésekig. Sok ilyen színes kép még soha nem jelent meg. Saul Landau latin-amerikai szakértő elő- és utószava Lockwood munkáját történelmi kontextusába helyezi.  Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval . Szép állapot.
1
19063.

Lee Lockwood. Castro's Cuba. 1959-1969. Taschen Gmbh Mai 2016. A könyv sok meglepetést tartalmaz az olvasó számára, aki csak a propaganda torzító tükrén keresztül ismeri a kubai valóságot. Első osztályú pszichológiai dokumentum." - The New York Times Book Review, 1967 1958 szilveszterén az akkor fiatal fotóriporter, Lee Lockwood Kubába utazott, hogy beszámoljon a Batista-rezsim közelgő végéről. Fidel Castro hatalomra kerülése előtti napon érkezett, és egy hetet töltött azzal, hogy megismerkedjen a szigettel, mielőtt végre találkozott magával a győztes forradalmi vezetővel. Castro azonnal megkedvelte Lockwoodot, és meghívta, hogy a következő évtizedben gyakran térjen vissza Kubába, különleges hozzáférést biztosított számára belső köréhez, és teljes mozgásszabadságot biztosított számára, hogy felfedezhesse a szigetet az amerikai újságírókra jellemző korlátozások nélkül. Sok újságíróhoz hasonlóan korábban és utána Lockwoodnak sokat kellett várnia egy interjúra Castróval, de aztán a kubai forradalmi vezető egy maratoni hétnapos interjút adott neki, amely mindenről szó volt, ami akkoriban napirenden volt - az Egyesült Államok faji problémáitól kezdve. egészen a kubai rakétaválságig. Ez az interjú továbbra is a korszak egyik legszembetűnőbb tanúja. Lockwood eredetileg 1967-ben megjelent beszélgetéseit és megfigyeléseit a TASCHEN újból kinyomtatja itt, több száz fénykép mellett, amelyek dokumentálják azokat a heteket, amelyek során Lockwood Castro oldalán átutazta az országot, valamint az 1960-as évek kubai fejleményei: a Sierra Maestra hegyei katonai táboraitól a havannai utcák életén át a tömeges politikai gyűlésekig. Sok ilyen színes kép még soha nem jelent meg. Saul Landau latin-amerikai szakértő elő- és utószava Lockwood munkáját történelmi kontextusába helyezi. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval . Szép állapot.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
17
 
Kalocsai Péter - Molnár József: "Balra tarts, jobbra előzz!". Magyarország városi közlekedése régi képeslapokon. Szombathely, 2001, B.K.L., kartonált papírkötés.
1
19064.

Kalocsai Péter - Molnár József: "Balra tarts, jobbra előzz!". Magyarország városi közlekedése régi képeslapokon. Szombathely, 2001, B.K.L., kartonált papírkötés.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Wien. Mantel der Träume - Ungarische Schriftsteller erleben Wien 1873-1936. Bp.-Wien, 2011., Literaturmuseum Petőfi - Österrichisches Theatermuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte magyar vonatkozásúval is. Kiadói papírkötés.
1
19065.

Wien. Mantel der Träume - Ungarische Schriftsteller erleben Wien 1873-1936. Bp.-Wien, 2011., Literaturmuseum Petőfi - Österrichisches Theatermuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte magyar vonatkozásúval is. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szilády Zoltán: Bulgária. Bp., 1931, Szerzői. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval,a címlapon régi intézményi bélyegzéssel és bejegyzéssel, kissé kopott borítóval, foltos gerinccel.
1
19066.

Szilády Zoltán: Bulgária. Bp., 1931, Szerzői. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval,a címlapon régi intézményi bélyegzéssel és bejegyzéssel, kissé kopott borítóval, foltos gerinccel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1938 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVI. évf. 1938. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1938., Magyar Királyi Állami Nyomda, XVI+677+26 (korabeli reklámok) p. Kiadói piros egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1
19067.

1938 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVI. évf. 1938. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1938., Magyar Királyi Állami Nyomda, XVI+677+26 (korabeli reklámok) p. Kiadói piros egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Österreichs Illustrierter Almanach mit internationalen Anhang Wien,1937.. a 44 oldaltól külön részben Königreich Ungarn mit seinen Sommerfrischen, Heilbäder, Kuranstalten, Sanatorien, Fremdenverkehrsorten und Unterkunftsmöglichkeiten etc. KÉpes bemutatása többek között Balatonalmádi, Balatonfüred, Budapest, Hévíz, Szeged, Veszprém, Siófokról,Kiadói, kissé szamárfüles, foltos papíborítóval.
1
19068.

Österreichs Illustrierter Almanach mit internationalen Anhang Wien,1937.. a 44 oldaltól külön részben Königreich Ungarn mit seinen Sommerfrischen, Heilbäder, Kuranstalten, Sanatorien, Fremdenverkehrsorten und Unterkunftsmöglichkeiten etc. KÉpes bemutatása többek között Balatonalmádi, Balatonfüred, Budapest, Hévíz, Szeged, Veszprém, Siófokról,Kiadói, kissé szamárfüles, foltos papíborítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1500-1552./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 159 p.; Kiadói papírkötésben elvált első borítóval
1
19069.

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1500-1552./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 159 p.; Kiadói papírkötésben elvált első borítóval

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1243-1307./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1933. Csanád vármegye közönsége. VIII + 152p. (2) 9 t .; Kiadói papírkötésben szétvált fűzéssel
1
19070.

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1243-1307./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1933. Csanád vármegye közönsége. VIII + 152p. (2) 9 t .; Kiadói papírkötésben szétvált fűzéssel

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1434-1500./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. IV + 142 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel
1
19071.

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1434-1500./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. IV + 142 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1386-1434./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 143 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel
1
19072.

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1386-1434./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 143 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse