Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

20

Beschreibung:

Vay Péter: Kelet császárai és császárságai. 17 színes műlappal, 50 műmelléklettel és 86 szövegképpel. Budapest, 1906. Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda. [3]-465 + [1] p. + 65 t. (17 színes, ebből 15 feliratozott hártyapapírral védett). Egyetlen kiadás. Vay Péter (1863-1948) misszionárius, világutazó. 1903-1914 között a Vatikán megbízásából beutazta a világot. Uralkodók, vezető államférfiak fogadták, útja során behatóan megismerkedett a Kelet kultúrájával. Néprajzi kitérőkben bővelkedő, országismertető útleírását ritka fotódokumentáció kíséri, mely a XX. század eleji cári Oroszország, Kína, Korea és Japán világát mutatja be, ahogyan az egy éles szemű egyházi utazó számára megmutatkozik. A színes táblákon a szerző által készített akvarellek. Néhány oldalon enyhe, apró foltosság, néhány levélen kisebb szakadásnyom, példányunk címképe és első nyomtatott levele hiányzik, a címlevélen felül kisebb levágás. Aranyozott, festett, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén foltos kiadói vászonkötésben, az első kötéstáblán az orosz, koreai, japán és kínai államcímerek.

Materialzeichen:

Materialzeichen

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk