Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 464

1859 Budapesti Szemle.VI. köt. Szerk.: Csengery Antal Pest, 1859. Herz János.241p. Papírkötésben foltos lapokkal
20893.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kovai Lőrinc: Csók a pusztán. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1983). Magvető Könyvkiadó (Sylvester János ny., Szombathely). 325 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Ajánlom ezt a könyvemet drága barátomnak, Roland Antoniewicznek, és szépséges, fiatal nej[ének], Mélyen Tisztelt Magda asszonynak. Zakrarzewski-Kovai Lőrinc.'' A szövetkezetesítés, kollektivizálás harcos világát erotikával ötvöző szocialista realista regényt Kovai Lőrinc (1912-1986) az 1950-es években írta. A kötet az 1980-as évekig asztalfiókban maradt. A regényt a rendkívül termékeny, baloldali érzelmű író 70. születésnapja alkalmából adták ki. Poss.: Antoniewicz Roland József. [Antoniewicz Roland (1946-) lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége viták tárgya.] Fűzve, Molnár Péter által tervezett színes, illusztrált kiadói borítóban.
20894.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tamási Áron: Szülőföldem. Bp., 1990. Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20895.

Rufpreis:
800 HUF

Győriványi Sándor: A Kisgazdapárt regénye a kezdetektől napjainkig. Változó VILÁG Könyvtár 5.Bp., é.n. Útmutató Kiadó. Kiadói, kopottas papírkötésben.
20896.

Rufpreis:
800 HUF

20897.

Rufpreis:
1 400 HUF

6 db Magyar Könyvtár füzet: Balogh Pál: A magyar faj uralma, Kőnig Dénes: Mathematikai mulatságok, Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza, Hoitsy Pál: Csillagok világából, Hankó Vilmos. Régi magyar tudósok és feltalálók, Benedek Marcell: Szocialismus milliomosok számára és egyéb tanulmányok. Bp., ca 1890 Lampel. Kiadói, vegyes állapotú papírkötésekben
20898.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tolnai Simon: A bűvészet könyve. Tóth Béla előszavával. Bp.,é.n.,Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói félvászon-kötés, rossz állapotban, kopott borítóval,
20899.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sándor Imre: Boldogság... Novellák. Bp., 1918, Pallas, 1930+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
20900.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fraknói Vilmos: Karai László budai prépost, a könyvnyomtatás meghonosítója Magyarországban. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája. Különnyomat az Akadémiai Értesítő 100-ik számából. Sérült kiadói papírkötés.
20901.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szent István könyvek két kötete (14.,56.): Dr. bognár Cecil: Értékelmélet, Horváth Jenő: A modern amerika története 1492-1920. 1924, 1928, kiadói kopott papírkötés.
20902.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pataki József: A magyar színészet története. Írta - - a Nemzeti Színház tagja. Budapest, 1922, Táltos. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
20903.

Rufpreis:
1 000 HUF

Láng Lajos: Grünwald Béla, Vass Bertalan: Horvát István, Dr. Zólyomi Lajos: Toldy Ferencz. Papírkötés, széteső állapotban.
20904.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF