Kovai Lőrinc: Csók a pusztán. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1983). Magvető Könyvkiadó (Sylvester János ny., Szombathely). 325 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Ajánlom ezt a könyvemet drága barátomnak, Roland Antoniewicznek, és szépséges, fiatal nej[ének], Mélyen Tisztelt Magda asszonynak. Zakrarzewski-Kovai Lőrinc.'' A szövetkezetesítés, kollektivizálás harcos világát erotikával ötvöző szocialista realista regényt Kovai Lőrinc (1912-1986) az 1950-es években írta. A kötet az 1980-as évekig asztalfiókban maradt. A regényt a rendkívül termékeny, baloldali érzelmű író 70. születésnapja alkalmából adták ki. Poss.: Antoniewicz Roland József. [Antoniewicz Roland (1946-) lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége viták tárgya.] Fűzve, Molnár Péter által tervezett színes, illusztrált kiadói borítóban.
Szabó Dezső: Az elsodort falu II. kötet Bp., 1920, Táltos Kiadása, 279+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr kötésben, kis kopással
6 db Magyar Könyvtár füzet: Balogh Pál: A magyar faj uralma, Kőnig Dénes: Mathematikai mulatságok, Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza, Hoitsy Pál: Csillagok világából, Hankó Vilmos. Régi magyar tudósok és feltalálók, Benedek Marcell: Szocialismus milliomosok számára és egyéb tanulmányok. Bp., ca 1890 Lampel. Kiadói, vegyes állapotú papírkötésekben
Tolnai Simon: A bűvészet könyve. Tóth Béla előszavával. Bp.,é.n.,Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói félvászon-kötés, rossz állapotban, kopott borítóval,
Fraknói Vilmos: Karai László budai prépost, a könyvnyomtatás meghonosítója Magyarországban. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája. Különnyomat az Akadémiai Értesítő 100-ik számából. Sérült kiadói papírkötés.
Szent István könyvek két kötete (14.,56.): Dr. bognár Cecil: Értékelmélet, Horváth Jenő: A modern amerika története 1492-1920. 1924, 1928, kiadói kopott papírkötés.