Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 464

Erdős Renée: Aranyveder. [Versek.] Budapest, [192?]. Révai (Pallas ny.) 87 + [1] p. Aláírt példány. Erdős Renée (1879-1956) első versei A Hét című folyóiratban jelentek meg. A női erotika egyik első képviselője, regényei és versei rendkívül népszerűek voltak a korban - a költőnő később katolizált, újabb olvasóréteget hódítva meg így. Erdős Renée az első női szerzők egyike, aki irodalmi szövegeiből meg tudott élni, eredetileg 1910-ben kiadott kötete a két világháború között számos kiadónál megjelent. A kalózkiadások kivédésére a címoldal verzóján az írónő aláírásbélyegzése. Fűzve, Végh Gusztáv által illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
21040.

Rufpreis:
2 400 HUF

21041.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sárközi György: Angyalok harca. Versek. Budapest, [1926]. Athenaeum (ny.) 104 p. Első kiadás. A költő első megjelent kötete. Kissé sérült, kiadói papírborítóban. Körülvágatlan példány.
21042.

Rufpreis:
2 400 HUF

10 db könyvtár témájú kiadvány: Ferenczi Zoltán: A könyvtárak mint a nemzeti művelődés eszközei. Különlenyomat a Múzeumi és Könyvtári Értesítő III. évfolyamából. Bp., 1909, Stephaneum Nyomda. 25 p. Kiadói papírkötés, borítón apró szakadásokkal és apró foltokkal, volt könyvtári példány. + A népkönyvtárak és kisebb közkönyvtárak számára általában ajánlható művek jegyzéke (második sorozat). Átnézett levonat kézirat gyanánt. Függelék: Magyar népkönyvtárak szervezési elvei. Bp., 1908. 66 p. Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsa. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítón apró szakadásokkal és hátoldalán sérüléssel, címlapon Mosonyi (Dangelmajer, Dangelmayer) Lipót (1886-1940) plébános, az esztergomi szeminárium tanára ex libris bélyegzőjével. + Hóman Bálint: Múzeumok, könyvtárak, levéltárak. Bp., é.n., K. M. Egyetemi Nyomda. 50 p. Papírkötésben, sérült gerinccel, foltos borítóval. + Bay Ferenc: Könyvtárpolitikánk célkitűzései. Különlenyomat a Győri Városi Közkönyvtár évkönyvéből. Győr, 1939, Baross-Nyomda. 19 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. stb.
21043.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Schatz Róbert: Magyar-Esperanto zsebszótár. Bp., 1910, Kókai Lajos. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21044.

Rufpreis:
1 800 HUF

Edgar Rice Burroughs: Tarzan és az aranyszőrű oroszlán ?  első magyar nyelvű kiadás ? Fordította: Dienes Kálmán (a bebélyegzett tulajdonos talán rokon: Dienes Dezső) Fővárosi Könyvkiadó, Budapest, é.n.  Feltehetően könyvkötői, gerincen aranyozott vászon-papír keménytáblás kötés ? 245 p. kötésen, sarkoknál kisebb sérülések, elszíneződött lapok, 241. oldaltól kijárt lapok javítva, több lapon tulajdonosi bélyegzés
21045.

Rufpreis:
1 600 HUF

Horatius költeményei. Ódák és epodoszok. Szerk. és a jegyzeteket, és az utószót írta: Bálint István János. hn., 1997, Seneca. Kiadói kemény-kötés.
21046.

Rufpreis:
1 200 HUF

Németh Dániel: Léleksimogatás. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Kiskönyv Bt. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21047.

Rufpreis:
1 400 HUF

21048.

Rufpreis:
1 600 HUF

Amor Sanctus. Szent szeretet könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. Ford.: Babits Mihály. (Bp., 1988), Helikon. Kiadói bársonykötés, jó állapotban, átlátszó műanyag védőborítóban.
21049.

Rufpreis:
1 400 HUF

Graesse, J. G. Th.; Benedict, Friedrich: Orbis latinus oder Verzeichnis der wichtigsten lateinischen Orts- und Ländernamen. Ein Supplement zu jedem lateinischen und geographischen Wörterbuch. 3. Auflage, mit besonderer Berücksichtigung der mittelalterlichen und neueren Latinitä. Berlin, 1922, Schmidt. 3 kiadás. Német és latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza kötéssel. Tételhez tartozik néhány fénymásolt lap a történelmi Magyarország településeinek neveivel.
21050.

Rufpreis:
1 400 HUF

Csapodi Csaba: A "Magyar Codexek" elnevezésű gyűjtemény. Bp., 1973. MTA 133p. Kiadói papírkötésben
21051.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF