Heinrich, Gustav: Deutsche Verslehre, zunächst für höhere Lehranstalten von - - . Bp., 1878, Franklin-Társulat, VIII+144 p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Sziklay János: A testvérek. Udvary Géza rajzaival. Bp., 1899, Pesti Könyvnyomda Rt., 211+(1) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói szecessziós, aranyozott és ezüstözött, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, egyébként jó állapotban, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel.
Richard Voss: A szent gyülölet. Ford.: György Tamás. Ragyogó Regénytár. Bp., 1929, Légrády, 256 p. Első magyar kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés.
Albrecht János: A német irodalom rövid vázlata. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 83. Pozsony-Bp., 1901., Stampfel Károly, 77+3 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, ceruzás bejegyzésekkel.