Rushton, Alice M.: Autographs and Birthdays of Eminent Persons. Complied by - - . London, 1896, Sampson Low, Marston and Co. Ltd., VI+(2)+407+(1) p. A korban, illetve korábban élt híres személyek facsimile aláírásaival. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, erősebben sérült, ragasztott gerinccel, kissé laza fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel. Több lapon korabeli, kézzel írt aláírásokkal (közte magyar nevekkel).
Lovik Károly: A leányvári boszorkány. Regény. Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Kotsányi László: Teleki-album. Szerkeszti és kiadja - -. Első évi folyam. Pest, 1862, Müller Emil, 2+124 p. Teleki László emlékére kiadott antológia. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos, a két címkép hiányzik, hiányzó lapokkal (67-78 p.)
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. II. és III. rész. Jósika MIklós' Regényei VII. és VIII. kötet. Pest, 1850., Heckenast Gusztáv, 4+316+1; 4+335+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, foltos lapokkal.
Balassa Bálint: Balassa Bálint és Rimai János istenes éneki. Szabó Géza tanulmányával. Bp., 1983, Helikon. Hasonmás kiadás. Kísérőtanulmánnyal. Kiadói dombornyomott aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói kartontokban, tok foltos, de a könyvek nem
Illés Endre: Homokóra. Komédia és erkölcsrajz. Három felvonás. Budapest, 1962. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth ny.) 107 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Belia Györgyéknek nagy szeretettel: Illés Endre 1962''. Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, kritikus, műfordító, az Európa Kiadó szerkesztője, a Szépirodalmi Könyvkiadó klasszikus csoportjának vezetője. A magyar klasszikusok kiadása mellett a Babits-életműkiadásban is közreműködött.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Loránt Lilla által illusztrált, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
Bíró József 4 műve. A szerző, Bíró József (1951- ) költő, író, képzőművész által Ladányi József (1955-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példányok. A Tükörmáglya c. kötetben a szerző Ladányi Józsefhez írt autográf levelével. Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés..; Kado. Bp., 2007, Orpheusz. Kiadói papírkötés.; Vénusz légycsapója. Bp.,1989,Magvető. Kiadói papírkötés.; Tükörmáglya. 55 vers. Bp., 2006, Hungarovox. Kiadói papírkötés.;
Villemain, [Abel-François]: Pindar szelleme és a lantos költészet a népek erkölcsi és vallási emelkedettségéhez való vonatkozásaiban. Ford. Csiky Gergely. Bp. 1887, MTA. 3 lev., 484 l. Kiadói vászonkötésben, gerincen kis sérüléssel . Tulajdonosi névbejegyzéssel
Cholnoky Viktor: Tammúz. Elbeszélések. Bp., 1910., Franklin, 238 p. Első kiadás. Korabeli szecessziós egészvászon-kötés, a címlapon satírozás nyomokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.