Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 464

20809.

Rufpreis:
3 000 HUF

A művelt és udvarias ember. A társas viselkedés szabályai a magyar nyelvű életvezetési és illemtankönyvekben (1798-1935). Szerk. és a bevezetést írta: Fábri Anna. Bp., 2001, Mágus. Kiadói papírkötés.
20810.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Molter Károly: Metania R. T. Regény. Cluj-Kolozsvár, 1929. Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva ny.) 301 + [3] + VII + [1] p. Első kiadás. Kolofon: ,,E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves céh tagjai számára készült. Ez a 153. sz[ámú] példány." Molter Károly (1890-1981) író szürrealista jelenetekkel megtűzdelt, tudományos fantasztikumba hajló ipari-társadalmi szatíráját oldalszámozáson belül Guncser Nándor öt egészoldalas illusztrációja díszíti. Az első előzéken a kiadó által névre szólóan kiállított könyvjegy maradványai. (Erdélyi Szépmíves Céh 33. kiadványa, III. sorozatának 17-19. számú könyve.) Monoki 4094. Vaknyomásos, álbordázott, kiadói félbőr kötésben (Rohonyi Antal, Kolozsvár), felül vörös festésű lapszélekkel, a címke hiányzik.
20811.

Rufpreis:
3 000 HUF

20812.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nagymihály Sándor: P. Zadravcz püspök, a szegedi Kapisztrán, I. kötet. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kis szakadás, kopottas állapotban.
20813.

Rufpreis:
5 000 HUF

20814.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nyugat 1911-es évfolyam reprint kiadásának 1/A és 1/B kötete, Bp., Akadémiai, 1982, kiadói egészvászon kötés.
20815.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dr. Búsbach Péter: Egy viharos emberöltő I-II. egybekötve. Bp., Benkő Gyula bizománya, 1906, újrakötött félvászon kötés.
20816.

Rufpreis:
2 000 HUF

Herczeg Ferenc: A gótikus ház. - - emlékezései II. köt. Bp., 1939, Singer és Wolfner, 341+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
20817.

Rufpreis:
1 000 HUF

20818.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20819.

Rufpreis:
4 000 HUF

20820.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF