Takáts Gyula: Sós forrás. Bp., 1973. Szépirodalmi.Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban. Bánki Gyula kaposvári könyvtárosnak a könyvbemutató estéjének rendezője részére DEDIKÁLT!
Ottlik Géza Iskola a határon (Keserü Ilona festő- és grafikusművész által dedikált.) Budapest, [1975]. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 401 + [7] p. A címoldalon dedikált: ,,Első közös évadunk végén szeretettel: Keserü Ilona". Az Ottlik Géza baráti köréhez tartozó Keserü Ilona (1933-) festőművész és grafikus 1969. évi tárlatán Ottlik Géza mondott köszöntőt, a neves író portréját pedig ugyanazon évben Keserü Ilona rajzolta meg. Dedikációnk feltehetően Keserü Ilona 1975. évi csoportos grafikai kiállítása alkalmával született. A lapszéleken apró, halvány foltosság. (Magvető Zsebkönyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban, a gerincen apró folt.
Karinthy Ferenc: Epepe. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Vas megyei Nyomdaipari Vállalat, Szombathely) 301 + [3] p. Első kötetkiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak Karinthy Ferenc". A regény 1969 folyamán a Magyar Nemzet hasábjain jelent meg, folytatásokban, a védőborító fülein részletek az olvasói reakciókból. Aranyozott kiadói vászonkötésben, kiadói védőborítóban. Jó példány.
Zelk Zoltán: Kifosztott táj. Versek. (DEDIKÁLT). Bp., 1936, szerzői kiadás (Dr. Antos és Társa-ny.), 68+(4) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kisebb lapszéli penészfoltokkal. A szerző, Zelk Zoltán (1906-1981) költő által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
Baróti Dezső: Juhász Gyula. Tanulmány. (DEDIKÁLT). Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma VII. kiadvány. Szeged, 1933, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma (Prometheus-ny.), 80 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. A szerző, Baróti Dezső (1911-1994) irodalomtörténész, az 1956-os forradalom résztvevője és elítéltje által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
Sütő András: Csipkerózsika ébresztése. Arcképvázlatok, esszék, úti-tűnődések II. Vál. és sajtó alá rendezte Ablonczy László. A szerző, Sütő András (1927-2006) író által DEDIKÁLT példány! Bp.,(1993), Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Színházi élet Budapesten 1986. (Többszörösen dedikált és aláírt.) [Budapest], (1986). (Színházak Központi Jegyirodája - Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat ny.) 160 + [4] p. Egyetlen kiadás. A budapesti színházi életről keresztmetszetet adó interjúkötetet Varga András szerkesztette, a színész-, rendező- és igazgató-interjúk műfaji, majd színházankénti bontásban szerepelnek. A kötetet hárman dedikálták: ,,Németh Andornak szeretettel Jálics Kinga" (24) -- ,,Szeretettel Eperjes Károly" (87) -- ,,Szeretettel: Sas József" (167). Aláírták: Kubik Anna (19) -- Kállai Ferenc (20) -- Básti Juli (32) -- Pályi András (34), (44) -- Gálffi László (43) -- Tolnay Klári és Gyabronka József (52) -- Haumann Péter (55) -- Tordai Teri (70) -- Kern András (89) -- Verebes István (91) -- Psota Irén és Szacsvay László (95) -- Benedek Miklós (97) -- Kézdy György (100) -- Nyertes Zsuzsa (131) -- Sütő Irén (151) -- Vári Éva (158). A belív néhány oldalán és az utolsó négy, oldalszámozáson kívüli oldalon korabeli képes hirdetések. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
Bereményi Géza: Shakespeare királynője. Történelmi játék. (Dedikált.) (Budapest, 2001), (Pufi Pressz Bt. - Csiszár Nyomda). 128 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak emlékül Bereményi Géza. 2001. okt. 15". Bereményi Géza színművét 2001. október 5-én mutatta be a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, Bagó Bertalan rendezésében, a főbb szerepekben Egri Katival, Blaskó Péterrel, Ilyés Róberttel, Farkas Ignáccal és Gábor Lászlóval. A politikai áthallásokban gazdag színmű a szerző által rendezett ,,Hídember" című film forgatása idején készült. (Abakusz könyvek.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó