Könyvek könyve. 87 magyar író, tudós, művész, közéleti ember és kiadása vallomása kedves olvasmányairól. Szerk. és a bevezetést írt hozzá: Kőhalmi Béla. Bp.,[1918],Lantos,(Bíró Miklós-ny.), 248 p. Hozzákötve: Az uj könyvek könyve. 173 író, művész, tudós vallomása olvasmányairól. Összegyűjtötte és bevezetéssel ellátta: Kőhalmi Béla. Bp., 1937, Gergely R.,(Löbl D. és Fia-ny.), 398 p. Bennünk neves, ismert írók olvasmányaival, köztük pl.: Márai Sándor, Gárdonyi Géza, Ady Endre, Babits Mihály, Karinthy Frigyes és mások. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. Teljes sorozat! Térkép és egyéb litografált Mellékletekkel. Bp., 1893-1904. Pallas. Kiadói félbőr-kötésben, kopottas állapotban
Heltai Jenő: Heltai Jenő versei. Budapest, 1911. A Nyugat kiadása (Légrády Testvérek ny.) 123 + [5] p. Első kiadás. Válogatás a költő-író-humorista korábbi versesköteteiből. Az első nyomtatott oldalon, az első és utolsó szövegoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, Falus Elek színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Janikovszky Éva: Mosolyogni tessék! [Réber László rajzaival.] (Dedikált.) (Budapest, 1998). Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda Rt.) 156 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Legkedvesebb sógoromnak - komámnak, Rablacinak sok szeretettel: Éva. 98 Karácsony". Janikovszky Éva életrajzi ihletésű humoreszkjeit Réber László grafikái kísérik. Réber László színes rajzával illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Bartha Miklós: Kazárföldön. Bp., 1939. Stádium. 2. kiadás. Antiszemita színezetű szociográfia, ami a maga korában jelentős vitákat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, sérült, javított gerinccel.
Rabelais, François: Gargantua. (Pantagrueli vidámságok könyve.) (Kemény Katalin fordító által dedikált.) Budapest, 1936. Merkantil-Nyomda és Könyvkiadóvállalat. 246 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Guszich Aurél tanársegéd úrnak őszinte tisztelettel Kemény Katalin. 948. jan". François Rabelais (1494-1553) fantasztikus elemekben bővelkedő, szatirikus kalandregényét, a Pantagruel-ciklus első kötetét Kemény Katalin fordította elsőként magyarra; az ezt megelőző magyar fordítás (Komor András, 1928) ifjúsági átdolgozás. A pontosságra törekvő, részletes jegyzetekkel ellátott fordítás előtt alapos életrajzi tanulmány. Néhány oldalon halvány foltosság, az első ívek leveleinek alsó sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. (Nagy László könyvtár. 6. kötet.) Fűzve, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban, a gerinc alján apró hiány.
Marquis de Sade (De Sade márki): Illusztrációk és gondolatok a ,,Nouvelle Justine"-hez. Bp., 2000, Front. Egyetlen magyar kiadás. Fekete-fehér (erotikus, pajzán) illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Sarokasztal-antológia. A Radnóti Miklós Színpad kilenc műsora. (Többszörösen dedikált és aláírt.) Budapest, 1981. Népművelési Propaganda Iroda [ny.] 290 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel: Szentpál Mónika" (címoldal) -- ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2008. Könyvhét" (15) -- ,,Németh Andornak régi szeretettel: Páskándi Géza. Bpest, '89. jún. 5-én" (135) -- ,,Németh Andornak szeretettel ajánlom: Szakonyi Károly" (169). -- Aláírások: Lázár Ervin (43) -- Mészöly Miklós (71) -- Nemes Nagy Ágnes (101). A Jancsó Adrienne és Szentpál Mónika által szervezett előadóesteken a meghívott írókkal és költőkkel folytatott beszélgetések után színművészek adták elő a szerzők verseit, prózáit. Fűzve, Urbán László grafikájával illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
Jókai Anna: Ne féljetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által DEDIKÁLT példány.
Balázs Béla: A fekete korsó. Új játékok. [Egyfelvonásosok.] Gyoma, 1919. Kner Izidor (ny.) 95 + [5] p. Első kiadás. Tartalma: A fekete korsó. Árnyjáték egyiptomi szilhuetekre. - A királynő komornája. Opera egy felvonásban. - Napsugár és kígyó. Néma táncjáték. - A könnyű ember. Bolondos bábjáték eredeti városligeti módra. Lévay-Haiman 1.287. Tezla 438. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép példány. A színes borítón Kner Imre rajza, a kötés Kner Albert terve. 4668. [Aprónyomtatvány] Szvjatoszlav Richter (1915-1997) orosz zongoraművész saját kezű aláírása a Nemzeti Filharmónia 1991. június 9-i koncertjének plakát-fénymásolatán. Egyetlen lap, hajtogatva, mérete: 208x145 mm. A világhírű zongoraművész a Liszt Ferenc kamarazenekarral lépett fel a budapesti Zeneakadémián. A műsoron Bach-művek hangzottak el. Jó állapotú lap.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.