Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 464

20761.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

20762.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. Teljes sorozat! Térkép és egyéb litografált Mellékletekkel. Bp., 1893-1904. Pallas. Kiadói félbőr-kötésben, kopottas állapotban
20763.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

20764.

Rufpreis:
4 000 HUF

Janikovszky Éva: Mosolyogni tessék! [Réber László rajzaival.] (Dedikált.) (Budapest, 1998). Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda Rt.) 156 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Legkedvesebb sógoromnak - komámnak, Rablacinak sok szeretettel: Éva. 98 Karácsony". Janikovszky Éva életrajzi ihletésű humoreszkjeit Réber László grafikái kísérik. Réber László színes rajzával illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20765.

Rufpreis:
3 000 HUF
20

Bartha Miklós: Kazárföldön. Bp., 1939. Stádium. 2. kiadás. Antiszemita színezetű szociográfia, ami a maga korában jelentős vitákat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, sérült, javított gerinccel.
20766.

Rufpreis:
6 000 HUF

20767.

Rufpreis:
6 000 HUF

Marquis de Sade (De Sade márki): Illusztrációk és gondolatok a ,,Nouvelle Justine"-hez. Bp., 2000, Front. Egyetlen magyar kiadás. Fekete-fehér (erotikus, pajzán) illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20768.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sarokasztal-antológia. A Radnóti Miklós Színpad kilenc műsora. (Többszörösen dedikált és aláírt.) Budapest, 1981. Népművelési Propaganda Iroda [ny.] 290 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel: Szentpál Mónika" (címoldal) -- ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2008. Könyvhét" (15) -- ,,Németh Andornak régi szeretettel: Páskándi Géza. Bpest, '89. jún. 5-én" (135) -- ,,Németh Andornak szeretettel ajánlom: Szakonyi Károly" (169). -- Aláírások: Lázár Ervin (43) -- Mészöly Miklós (71) -- Nemes Nagy Ágnes (101). A Jancsó Adrienne és Szentpál Mónika által szervezett előadóesteken a meghívott írókkal és költőkkel folytatott beszélgetések után színművészek adták elő a szerzők verseit, prózáit. Fűzve, Urbán László grafikájával illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
20769.

Rufpreis:
5 000 HUF
16

Jókai Anna: Ne féljetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által DEDIKÁLT példány.
20770.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Gobbi Hilda: Közben... (Dedikált.) (Budapest), 1982. Szépirodalmi Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 328 + [8] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Sok szeretettel: Gobbi Hilda. 1984. IX". Oldalszámozáson belül számos felvétellel kísért, korrajzba ágyazott színészi önéletrajz. Kiadói kartonkötésben, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20771.

Rufpreis:
3 000 HUF

Balázs Béla: A fekete korsó. Új játékok. [Egyfelvonásosok.] Gyoma, 1919. Kner Izidor (ny.) 95 + [5] p. Első kiadás. Tartalma: A fekete korsó. Árnyjáték egyiptomi szilhuetekre. - A királynő komornája. Opera egy felvonásban. - Napsugár és kígyó. Néma táncjáték. - A könnyű ember. Bolondos bábjáték eredeti városligeti módra. Lévay-Haiman 1.287. Tezla 438. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép példány. A színes borítón Kner Imre rajza, a kötés Kner Albert terve.  4668. [Aprónyomtatvány] Szvjatoszlav Richter (1915-1997) orosz zongoraművész saját kezű aláírása a Nemzeti Filharmónia 1991. június 9-i koncertjének plakát-fénymásolatán. Egyetlen lap, hajtogatva, mérete: 208x145 mm. A világhírű zongoraművész a Liszt Ferenc kamarazenekarral lépett fel a budapesti Zeneakadémián. A műsoron Bach-művek hangzottak el. Jó állapotú lap.
20772.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF