Navarrai Margit: Heptameron. Navarrai Margit királynő hetvenkét pajzán története a XVI. század közepéről. Fordította: Antal László. Illusztrálta: Würtz Ádám. 1969, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, .Sorszámozott 736 /2850
Upton Sinclair: Letűnt világ I-II. Budapest, 1945, Renaissance. Hetedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált, kissé kopott papír védőborítón apró szakadásokkal, kissé sérült kötéssel.
Upton Sinclair: Két világ között I-II. Budapest, 1945, Renaissance. A borító Hámori György munkája. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált, kissé sérült papír védőborítóval.
Humor a romok közt. [Róma] Roma, 1957. Tipolitografia Adriana. 62 + [2] p. Első kiadás. Az 1956-os forradalom eltiprása után kiadott viccgyűjtemény a Rákosi- és a Kádár-korszak pártfunkcionáriusait, vezetőit és jellegzetes kiszolgálóit teszi nevetségessé, oldalszámozáson belül néhány egész oldalas és szövegközti rajzzal. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Ritka.
Lomb Kató: Nyelvekről jut eszembe... (Dedikált.) (Budapest), 1983. (A szerző kiadása - Egyetemi Nyomda). 141 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak with my very best wishes, Lomb Kató". A kötet szerzője Lomb Kató (1909-2003) műfordító, ismeretterjesztő könyvek szerzője, tolmács, a világ első szinkrontolmácsainak egyike. Fűzve, színes kiadói borítóban. Jó példány.