Bartha Miklós: Kazárföldön. Bp., 1939. Stádium. 2. kiadás. Antiszemita színezetű szociográfia, ami a maga korában jelentős vitákat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, sérült, javított gerinccel.