Vitovszky István: A lélek szárnyán. - - válogatott versei. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1930, Pátkai Pál, 96 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Nyelvművelő Füzetek 1-4. száma: Szinnyei József: Jó magyarság.; Zolnai Gyula: Van-e szükség nyelvművelésünk irányítására?; Vásárhelyi Gergely: A magyar nyelv küzdelmes sorsa Erdélyben.; Zolnai Gyula: Idegen szavaink és a nyelvújítás. A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvművelő Bizottságának megbízásából szerk.: Zsirai Miklós. Bp., 1935-1937, MTA. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt jó állapotban, néhány kis sérüléssel.
Ady Endre válogatott versei. Vál.: Dóczy Jenő. Jaschik Álmos illusztrációival. Bp., 1921, Pallas, 234 p. + 7 (Jaschik Álmos által illusztrált, hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, egy tábla hiánnyal.
Arany-kéziratok. A bevezetőt írta és a dokumentumokat válogatta: Novák László. Az Arany János Múzeum Irodalomtörténeti Gyűjteménye 1. Nagykőrös, 1982, Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés, az előzéklap kissé sérült. Megjelent 600 példányban.
Remekírók Képes Könyvtára, 2 kötet: Reviczky Gyula összes költeményei. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Koroda Pál. + Kölcsey Ferencz válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta: Jancsó Benedek. Bp., é.n. (cca 1900-1910), Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói gazdagon aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítókon némi kopással, néhány kissé foltos lappal.