Madách Imre: Az ember tragédiája. A költő arcképével és Zichy Mihály rézfénynyomatú képével. Bp.,1904, Athenaeum, 1 t.+229 p.+5 t. Tizenhatodik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a címkép hártyapapírja hiányzik, az egyik hártyapapír szakadt.
Szalay Sándor: Angyal és ördög. Beszély-kötet. Függelékül: A poklok felé czímű 100 arany-frank pályadíjat nyert eredeti beszéllyel. Nagy-Kanizsa, 1885. Nagy-Kanizsai Magyar Irodalom- és Művészetpártoló Egyesület - Nyomatott Wajdits József nyomdájában. 238 p. Egyetlen kiadás. Szalay Sándor (1856-1934) nagykanizsai állami elemi iskolai igazgató, szerkesztő és újságíró kettős cselekményű szerelmi melodrámáját pályadíjnyertes elbeszélése követi. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány, ritka.
Ritszosz, Jannisz: Kis szvit piros dúrban. Fordította és az utószót írta Képes Géza. Henri Matisse metszetnyomású rajzaival. (Dedikált.) (Budapest, 1984). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyoma). 1 t. (címkép) + [56] p. + 4 t. Egyetlen kiadás. Összesen 1000 példányban megjelent kötet dedikált példánya: ,,Németh Andornak, szeretettel - Képes Géza. Budán, 1984 december 13-án". A kötetet Szántó Tibor tervezte. Fűzve, Henri Matisse rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
[Kölcsey Kende Klára] Kenneth, Claire: Május Manhattanben. Regény. [Dedikált.] New York, (1959). Bardoss & Nonn (Wireless Printing Corporation). 319 + [1] p. Első magyar nyelvű kiadás. A címoldalon az írónő saját kezű aláírása, 1961-es dátumázással. Néhány oldalon apró foltosság, az első előzéken a gerincnél kisebb javítás. Aranyozott, javított gerincű kiadói egészvászon kötésben.
Kosztolányi Dezső: Alakok. [Tárcák.] (Molnár C. Pál rajzaival.) Budapest, [1929]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 144 + [2] p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső humoros tárcanovellái jellegzetes társadalmi típusokról; a tárcák élén Molnár C. Pál grafikusművész szövegközti rajzaival. Az első kötéstáblán apró foltosság. (Könyvbarátok szövetsége.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Vas István: Ráérünk. [Versek.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, (1983). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 1 t. (címkép) + 108 + [2] p. + 4 t. (színes táblákon Szántó Piroska illusztrációi). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Vas István és Szántó Piroska. 85. III. 17." Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Garai Gábor: Márciusi nyár. Jegyzetek és versek egy indiai utazásról. (Dedikált.) Budapest, (1971). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda). 1 t. (címkép) + 177 + [3] p. + 2 t. (színes). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Mersich Bélának szeretettel: Garai Gábor". A szerző 1957-ben lépett be az MSZMP-be, 1959-től háromszor is elnyerte a József Attila-díjat, 1966-tól az MSZMP Központi Bizottságának tagja. A versbetétekkel váltakozó esszékötet a költő 1970. évi indiai utazásának állít emléket. Az első előzéken tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Balázs Béla - (Kodály Zoltán): Cinka Panna balladája. (Számozott.) (Budapest, 1948). Dolgozók Kultúrszövetsége - Corvina Könyvkiadó (Márkus-nyomda). 106 p. Egyetlen kiadás. Alacsony példányszámban megjelenő kiadás számozott példánya, sorszáma: 80. Kolofon: ,,Cinka Panna balladáját, Balázs Béla művét, Kodály Zoltán zenéjével díszelőadásaban mutatta be a Magyar Állami Operaház az 1848-as szabadságharc centenáris évében, 1948. március 15-én". A Rákóczy-szabadságharc idején játszódó daljátékban a címszerepet Lukács Margit játszotta, Ocskay László szerepében Rajczy Lajos fellépésével. A daljátékot Nádasdy Kálmán rendezte, vezényelt Ferencsik János. A színjáték szövege előtt az alkotók egész alakos portréja. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.