Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Balázs Béla - (Kodály Zoltán): Cinka Panna balladája. (Számozott.) (Budapest, 1948). Dolgozók Kultúrszövetsége - Corvina Könyvkiadó (Márkus-nyomda). 106 p. Egyetlen kiadás. Alacsony példányszámban megjelenő kiadás számozott példánya, sorszáma: 80. Kolofon: ,,Cinka Panna balladáját, Balázs Béla művét, Kodály Zoltán zenéjével díszelőadásaban mutatta be a Magyar Állami Operaház az 1848-as szabadságharc centenáris évében, 1948. március 15-én". A Rákóczy-szabadságharc idején játszódó daljátékban a címszerepet Lukács Margit játszotta, Ocskay László szerepében Rajczy Lajos fellépésével. A daljátékot Nádasdy Kálmán rendezte, vezényelt Ferencsik János. A színjáték szövege előtt az alkotók egész alakos portréja. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk