Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 464

Várkonyi Nándor: Az írás története. Bp., 1943, Turul, 144 p.+ XXIV (fekete-fehér képek) t. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20857.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Örkény István: Amig idejutottunk. Magyarok emlékeznek szovjet hadifogságban. Jövendő Könyvtár 1. Bp., [1946], Magyar-Szovjet Művelődési Társaság, 151+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a könyvtesttől elvált borítóval, a hátsó kötéstábla kissé foltos, kissé fakó gerinccel.
20858.

Rufpreis:
2 400 HUF

Emlékkönyv Kodály Zoltán hatvanadik születésnapjára. Szerk.: Gunda Béla. Bp., 1943, Magyar Néprajzi Társaság, 1 (hártyapapírral védett címkép) t.+ 2 sztl. lev.+ III+(1)+369+(3) p. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, minimálisan sérült borítóval, felvágatlan lapokkal. Megjelent 2000 példányban.
20859.

Rufpreis:
2 000 HUF

20860.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fényjelek. Előadások a magyar föld és magyar ember problémáiról. (Első sorozat?) Szerk.: Hankiss János és Novágh Gyula. Bp., 1940, Magyar Népművelők Társasága, 128 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel.
20861.

Rufpreis:
1 800 HUF

Posta Imre: Rend-őr-köz-i-gazság. Szigethalom, 2006, Versus Duo. Kiadói papírkötés.
20862.

Rufpreis:
2 000 HUF

Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943, Bibliotheca, 95+(1) p.+ 8 t. A kötésterv Fenyves Sándor munkája. Kiadó kartonált papírkötés, a belső kötéstáblákon kisebb ragasztásnyomokkal.
20863.

Rufpreis:
2 000 HUF

Méhes György: Kárpátok kincse. Bukarest, 1955. Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói, kopottas félvászon-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel, foltos lapokkal.
20864.

Rufpreis:
2 000 HUF

Radnóti Miklós: Bori notesz. I-II. köt. Radnóti Miklós utolsó versei. Bp., 1970, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés / kiadói papírkötés,
20865.

Rufpreis:
2 000 HUF

Benedek István: Lélektől lélekig. (DEDIKÁLT). Bp., 1970, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel. A szerző, Benedek István (1915-1996) orvos, író, művelődéstörténész, Benedek Elek unokája által DEDIKÁLT példány.
20866.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jósika Miklós: Emlékirat. II. kötet [Négy kötetben teljes].  Pest, 1865. Heckenast Gusztáv. (2)+218+(1)p.; Első kiadás. Kiadói papírborítóval, fűzésnél szétvált.
20867.

Rufpreis:
2 000 HUF

20868.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF