Várkonyi Nándor: Az írás története. Bp., 1943, Turul, 144 p.+ XXIV (fekete-fehér képek) t. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Örkény István: Amig idejutottunk. Magyarok emlékeznek szovjet hadifogságban. Jövendő Könyvtár 1. Bp., [1946], Magyar-Szovjet Művelődési Társaság, 151+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a könyvtesttől elvált borítóval, a hátsó kötéstábla kissé foltos, kissé fakó gerinccel.
Bajza József Összegyűjtött munkái. Második, bővített kiadás Toldy Ferencz által. III-IV. kötet egybekötve. Pest 1862. Heckenast. . korabeli félvászon kötésben
Fényjelek. Előadások a magyar föld és magyar ember problémáiról. (Első sorozat?) Szerk.: Hankiss János és Novágh Gyula. Bp., 1940, Magyar Népművelők Társasága, 128 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel.
Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943, Bibliotheca, 95+(1) p.+ 8 t. A kötésterv Fenyves Sándor munkája. Kiadó kartonált papírkötés, a belső kötéstáblákon kisebb ragasztásnyomokkal.
Benedek István: Lélektől lélekig. (DEDIKÁLT). Bp., 1970, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel. A szerző, Benedek István (1915-1996) orvos, író, művelődéstörténész, Benedek Elek unokája által DEDIKÁLT példány.
Révész Béla: Negyvenöt miniatűr. Fáy Dezső illusztrációival. (Bp., 1922), Mentor (Globus-ny.), 214+(2) p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Fáy Dezső 15 egészoldalas fametszetével. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban