Várkonyi Nándor: Az írás története. Bp., 1943, Turul, 144 p.+ XXIV (fekete-fehér képek) t. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.