Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 464

Márai Sándor: Verses könyv. (Budapest, 1945). Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (ny.) 83 + [1] p. Első kiadás. ,,E versek keletkezése: 1944 és 1945. M. S." - a pusztulásról és elbizonytalanodásról beszámoló tragikus, cím nélküli verseket tartalmazó kötetet csupán az ezredforduló után adták ki. (Márai Sándor munkái.) Tezla 2463. Mészáros 110. Kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán és a gerincen kiadói címfelirattal, kissé sérült, kiadói védőborítóban. Jó példány.
20845.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bevégeztetett. Koch István kiadatlan naplója 1945-1947. A magyar jezsuiták kínai missziójának pusztulásáról. Bp., 1999, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
20846.

Rufpreis:
5 000 HUF

20847.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zsedényi Aladár: A nóta bölcsőjétől a cigány vonójáig. Bp., 1931, Légrády, 138 p. Egészvászon-kötésben, javított borítóval.
20848.

Rufpreis:
4 000 HUF

Jancsó Benedek: Kölcsey Ferenc élete és művei. Nemzeti Könyvtár XXXVIII. köt. Bp., [1885], Aigner Lajos, 437+(10) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, kissé sérült címlappal.
20849.

Rufpreis:
1 400 HUF

Vértes István: Kossuth Lajos hírlapírói pályája. Bp., 1941, A Sajtó kiadása (Fráter és Társa-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, a tűzéstől részben elvált borítótól. Ritka!
20850.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kolligátum 5 műből: Brodarics históriája a mohácsi vészről. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szentpétery Imre.; Szemelvények Priskos rhetor töredékeiből. Ford. és magyarázata: Szilágyi Sándor.; Roger mester siralmas éneke a tatároktól elpusztított Magyarországról. Ford., bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Dr. Turchányi Tihamér.; Tinódi Sebestyén válogatott históriás énekei. Rend. és bev.: Perényi Adolf.; Aranyas-Rákosi Székely Sándor: A székelyek Erdélyben. Hősköltemény három énekben. Bev. és sajtó alá rend.: Barátosi Balogh Benedek. Bp., 1903-1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, körbevágott lapokkal.
20851.

Rufpreis:
1 400 HUF

Pázmány Péter válogatott munkái. Szerk.: Bellaagh Aladár. Bp., [1906], Lampel R. Könyvkereskedése (Remekírók Képes Könyvtára). Díszes, aranyozott, vászonkötésben
20852.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 19. sz., Kínai fűzött könyv, kulturális témában
20853.

Rufpreis:
800 HUF

20854.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lomb Kató: Nyelvekről jut eszembe... (DEDIKÁLT). Bp., 1983, szerzői kiadás. Első kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. A szerző, Lomb Kató (Lomb Frigyesné, szül. Szilárd Katalin) (1909-2003) poliglott tolmács, fordító, a világ első szinkrontolmácsainak egyike által Buda György (1945- ) műfordító részére DEDIKÁLT példány.
20855.

Rufpreis:
2 800 HUF

20856.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF