Arthur Conan Doyle: A Brixtoni rejtély. Legjobb Könyvek 42. szám. Bp.,(1919), Érdekes Ujság, 63+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, két lapszélen kis sérüléssel.
Móricz Zsigmond: Szerelem. - - egyfelvonásosai. I. köt. Dupla pofon. Kvitt. A zördög. Bp., 1913, Nyugat, 79+(1) p. Második kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, részben szétváló fűzéssel.
Györffy László: Asztrológia. Bp., 1935, Kókai Lajos (Buschmann F. utódai-ny.), 319+(1) p. Első kiadás. Papírkötésben, kissé foltos, sérült borítóval, részben laza fűzéssel, néhány kijáró lappal, helyenként foltos lapokkal, A szövegben aláhúzásokkal.
Trefort Ágoston: Emlékbeszédek és tanulmányok. Bp.,1881, MTA,VIII+345+3 p. Hozzákötve: Ujabb emlékbeszédek és tanulmányok. Bp.,1887, Franklin, 4+183 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés,kissé kopott borítóval, a címlapokon régi intézményi bélyegzésekkel.
Marsó János: Te ki vagy? A szeretet a szívünkben lángol. (DEDIKÁLT). Bp., 2015, Kornétás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Bp., 1901, Athenaeum, XI+(1)+418+(2) p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Biró Lajos: A császár és más férfiak. Novellák Bp., 1911, Politzer. Kiadói papírkötés, sérült borító hátoldala hiányzik, laza kötéssel, néhány lap széle sérült