Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Bp., 1901, Athenaeum, XI+(1)+418+(2) p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzésekkel.