Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 518

Róna Emy (1904-1988): 6 db illusztráció. Tus, papír, hátoldalán mindegyik hagyatéki pecséttel jelzett és egyiken Móra Ferenc Könyvkiadó bélyegzőjével, 6x7,5 és 13x10 cm közötti méretrekben
10361.

Rufpreis:
12 000 HUF

Róna Emy (1904-1988): Béke, 1950 (illusztráció). Tempera, karton, jelezve balra lent, 15×18,5 cm
10362.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Róna Emy (1904-1988): Szúnyog kisasszony (illusztráció). Tus, papír, hátoldalán hagyatéki pecséttel jelzett (paszpartu által takarva), 11,5×10 cm
10363.

Rufpreis:
12 000 HUF

Rau Tibor (1934-2000): Másodállás (karikatúra). Tus, papír. Jelzett. 29,5x21 cm.
10364.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

10365.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Radó Zsuzsa divattervező, működött a XX. sz. közepén: Női fürdő ruhaterv, 1940 k. Ceruza, akvarell, papír, pecséttel jelzett. 29,5x14 cm
10366.

Rufpreis:
12 000 HUF

10367.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Rózsa Éva (?-). Tűzmadarak. Színes ceruza, akvarell, papír, jelzett. 34x25 cm
10368.

Rufpreis:
2 800 HUF

Rudnay Gyula (1878-1957): Lovasszekér. Rézkarc, papír, jelzett. Lap alján további sorokkal: "Dr Flesch Ármin egy. magántanár úr külön példánya. Tamás Henrik kiadó". Tamás Henrik (1879-1960) műgyűjtő, műkereskedő 1927-ben alapította a Tamás Galériát, amely a Horthy-korszakban a modern magyar képzőművészet kiemelkedő kiállítóhelye volt. Rudnay Gyula a galéria művészei közé tartozott a kezdetektől, ugyanúgy mint Csók István, Iványi-Grünwald Béla, Réti István, de a Tamás-Galériában kapott kiállítási lehetőséget Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Bokros-Birman Dezső és sokan mások. Üvegezett fakeretben. 14,5x19,5 cm
10369.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

Rudnay Gyula (1878-1957): Dombos táj fákkal. Rézkarc, papír, jelzett. Lap alján további sorokkal: "Dr Flesch Ármin egy. magántanár úr külön példánya. Tamás Henrik kiadó". Tamás Henrik (1879-1960) műgyűjtő, műkereskedő 1927-ben alapította a Tamás Galériát, amely a Horthy-korszakban a modern magyar képzőművészet kiemelkedő kiállítóhelye volt. Rudnay Gyula a galéria művészei közé tartozott a kezdetektől, ugyanúgy mint Csók István, Iványi-Grünwald Béla, Réti István, de a Tamás-Galériában kapott kiállítási lehetőséget Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Bokros-Birman Dezső és sokan mások. Üvegezett fakeretben. 15,5x23,5 cm
10370.

Rufpreis:
6 000 HUF
11

Rónay Kazimir, Kázmér (1883-?): Golgota, 1927. Vegyes technika, papír, jelezve balra lent. Dekoratív, üvegezett, sérült fakeretben. 92×68 cm KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10371.

Rufpreis:
44 000 HUF
119,24
137,50

Rippl Rónai József (1861-1927): Ophelia (női akt). Cinkográfia, papír, jelzett a cinkográfián. Dekoratív, kissé sérült fakeretben, lapszéli apró foltokkal, 29×19 cm
10372.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF