Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

11

Beschreibung:

Rudnay Gyula (1878-1957): Dombos táj fákkal. Rézkarc, papír, jelzett. Lap alján további sorokkal: "Dr Flesch Ármin egy. magántanár úr külön példánya. Tamás Henrik kiadó". Tamás Henrik (1879-1960) műgyűjtő, műkereskedő 1927-ben alapította a Tamás Galériát, amely a Horthy-korszakban a modern magyar képzőművészet kiemelkedő kiállítóhelye volt. Rudnay Gyula a galéria művészei közé tartozott a kezdetektől, ugyanúgy mint Csók István, Iványi-Grünwald Béla, Réti István, de a Tamás-Galériában kapott kiállítási lehetőséget Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Bokros-Birman Dezső és sokan mások. Üvegezett fakeretben. 15,5x23,5 cm

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : karap_norbert