Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 278

2 db könyv: Heymann, Robert: Carkszoje Szelo foglya. Ford.: Kozma Nándor. Bp., 1918, Kultura, (4)+144+(4) p. A borító Szántó Lajos munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, sérült borítóval, több a fűzéstől elváló lappal. + Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte: René Fülöp-Miller. Ford.: Benedek Marcell és Havas József. Bp., é.n. [1928?], Révai, 321 p. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, kopottas borítóval, sérült gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel, a fűzéstől elváló, kijáró lapokkal.
19034.

Rufpreis:
1 600 HUF

19035.

Rufpreis:
2 800 HUF

Clément Vautel: A plébános ur meg az ujgazdagok. Bp., é.n. (1926 v. 1927), Genius. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal, címlapon névbejegyzéssel, lapok alja foltos. A kötet érdekessége, hogy a könyv ára P 1,20, míg a végén egy másik kötet 37100 K áron hirdetnek meg. +
19036.

Rufpreis:
1 200 HUF

MacLeod Raine, William: A félvér kölyök. Ford.: Dr. Cavallier Józsefné. Félpengős regények. Bp., [1935], Palladis Rt., 192 p. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, sérült borítóval, hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris bélyegzőkkel.
19037.

Rufpreis:
1 200 HUF

Törzsök Károly: Szerelem és szerelem. Bp., [1944], Hajnal (Hollósy János-ny.). 121+(7) p. + 6 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés.
19038.

Rufpreis:
1 200 HUF

Tóth Árpád összes versfordításai. Külföldi költők. Sajtó alá rendezte: Szabó Lőrinc. Bp., 1942, Révai. Kiadói egészvászon-kötés.
19039.

Rufpreis:
1 600 HUF

Latin és görög classicusok Cicero ford.: Németh Géza. Bp., 1909. Athenaeum. Tanulók könyvtára 64p. Papírborítóval, kissé szakadozott
19040.

Rufpreis:
1 400 HUF

Madách Imre: Mózes. - - drámai költeménye két részben. Élő színpadra alkalmazta Keresztury Dezső. Kass János eredeti rézkarcaival. Bp., 1966, Magvető. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőborítóban.
19041.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tamási Áron: Csalóka szivárvány. Bp., 1942, Révai, 146+(1) p. Első kiadás. Kiadói vászon kötésben
19042.

Rufpreis:
1 600 HUF

Baktai Ferenc: Fiatalok csillaga. Ifjú Gárda Könyvtár. Bp., [1950], Athenaeum, 62 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, részben kissé sérült lapszélekkel.
19043.

Rufpreis:
1 400 HUF

Soós Zoltán: Hadijátékok. Bp.,1986,Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 0766. számú, a szerző által aláírt példány.
19044.

Rufpreis:
1 400 HUF

Honoré de Balzac: A kurtizánok tündöklése és nyomora. II. köt. Ford.: Lányi Viktor. Nagy írók - Nagy Írások I. sorozat II. köt. Bp.,(1920), Genius,(Weiss L. és F.-ny.), 4+301+3 p. Végh Gusztáv iparművész címlapjával és könyvdíszeivel. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.   Megjelent 1500 számozott példányban... "Ebből a könyvből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-300-ig számu példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (260./1500) példányban.
19045.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF