Kántás Balázs: Szamizdat. Közéleti versek. Dunaharaszti, 2013., Nap, 14 p. Kiadói papírkötés. "A kötet megjelent bibliofil kiadásban, 50 számozott példányban." De ez számozatlan példány.
Dr. Kovács István [Barta András]: A vidéki fiatalok Budapesten. A címlapon Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakjának bejegyzéseivel. FISZ Könyvek 6. Bp., 2001., Fiatal Írók Szövetsége - Palimpszeszt Kulturális Alapítvány. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Bessenyei György: Anyai oktatás. Magyar Irodalmi Ritkaságok XV. (15.) sz. Bp., (1932), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 80 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel, régi intézményi bélyegzővel.
Tóth László: Májusfa. Verses játék egy fölvonásban. Bp., 1923, Pallas, 81+(1) p.+3 t. A címlap és az illusztrációk Prihoda István munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró képtáblával. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 67. (a szerző aláírása nélkül).
Dr. Czeke Marianne - Dr. H. Révész Margit: Gróf Brunsvik Teréz élet- és jellemrajza. Ford.: Dr. Petrich Béla. Bp., 1926, ,,Kisdednevelés", 1 t.+108 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és fűzéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ázásnyomokkal. A címlapon ajándékozási bejegyzéssel, a M. Kir. Állami Gróf Brunszvik Teréz Kisdedóvónőképző-Intézet bélyegzőjével és igazgatójának aláírásával.
Molnár Katalin: De te ki vagy? Párizs, 1990, Szerzői, 10+54+6 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal, köztük Emilienne Deschamps-nak a szerzőről készült akt fotóival. "Ezt a könyvet a szerző maga készítette 1990-ben egy IBM 6747-2 típusú írógépen Title-nak és Essaynek nevezett betűtípusokkal, továbbá gumibetűkkel, fekete nyomdafestékkel és fűzőgépkapcsokkal." Bibliofil, új avantgárd kísérlet a modern nyomdatechnika kézműves megdolgozásával. Kiadói papírkötés. Ritka, [megjelent 500 példányban!] A szerző, a Mozgó Világ, és a párizsi Magyar Műhely és más progresszív orgánumok avantgárd stílusban alkotó szerzője.
Zsák Wilfried: A Fővárosi Könyvtár és ifjúsági olvasói. Bp., 1937, Fővárosi Könyvtár, 29+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, apró foltokkal.
Garay János: Az obsitos. Bp., 1960, Móra. Második kiadás. Gácsi Mihály színes fametszeteivel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső kötéstábla sarkán kis sérülés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.