Cooper, James Fenimore: Az utolsó mohikán. Ford.: Réz Ádám. Novi Sad (Újvidék), 1959, Fórum. A borítót és a rajzokat Sztojnics Mirko készítette. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé fakó gerinccel.
1835 Tudománytár. Hetedik kötet. [II. évf. III. szám.] Közre bocsájtja a Magyar Tudós Társaság. Szerk.: Schedl Ferencz. [Toldy Ferenc.] Buda, ,M. Kir. Egyetem' betűivel, 3-274+X p. Kiadói papír védőborítóban, szakadt borítóval, a címlap és tartalomjegyzék hiányzik, foltos.
Illés Endre: A só íze. A szerző, Illés Endre (1902-1986) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Conan Doyle, Arthur: Bernac nagybácsi. Bp., é.n., Légrády, (2)+154+(2) p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, néhány a fűzéstől elváló lappal.
Hésiodos: Munkák és napok. Görögül és magyarul. Ford., a bevezetést, a jegyzeteket és a kísérő tanulmányokat írta Trencsényi - Waldapfel Imre. Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini 3. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó, 225+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza kötéssel, ceruzás széljegyzetekkel, bejegyzésekkel, Megjelent 900 példányban.