Gróf Tisza István összes munkái 4 kötete: 1. kötet (2. kiadás), 3. (2. kiadás) kötet., 4. sorozat: 2. és 4. kötet. Bp., 1924-1928, Franklin. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítóval, két kötetben régi bélyegzésekkel, ezek közül az egyikben aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Shakspere [Shakespeare] színművei I.-IV. kötet. Fordították többen. Javított kiadása. Közel 600 illustrrátióval. Bp.,[1886-1891]. Ráth Mór, Franklin-Társulat.Kiadói aranyozott félbőr kötésben Kisebb kopásokkal a borítón, a 2. kötet gerince sérült Hozzá: Concha Győző (1846-1933) jogtudós, egyetemi tanár autográf levelével, amelyet az ajándékba vett könyvsorozathoz mellékelt
Petőfi Sándor költeményei I-IV. kötet. Bp.,1877, Athenaeum, 1t.(címkép)+6+466+2+4+450+XII+1+4+471+XI+1+4+368+VII+1 p. Második, teljes kiadás. Korabeli átkötött álbordás félbőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, a borítón kis kopással.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I-V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner., Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, festett lapélekkel, kopott borítókkal, két kötet fűzése laza, egy kötet gerincén kis sérüléssel.
Remellay Gusztáv: Árpád Ilon és Vatta Etel. (Történeti korrajz.) I-II. köt. (egybe kötve) Pest, 1863. Szerző. [Emich G.] XVI + 144 + 192 p. Első címlap régi másolattal pótolt. XIX. sz. végi félvászon kötésben
Szombati-Szabó István: Régi japán költők. Versek. Műfordítási-antológia a Krisztus utáni 8., 9. és 10. század japán lírájából. A fordító, Szombati-Szabó István által ALÁÍRT példány. Kolozsvár, 1923, "Kaláka", (Lugos, Husvéth éf Hoffer-ny.), 76+4 p. Átkötött félvászon-kötés.
Pista vacsora. Rendezte és megette Az Ujság szerkesztősége. "Tisztelettel meghívjuk Gajáry István tiszteletére rendezendő Szűz Vacsorára, melyet folyó hó 18-án vasárnap tartunk meg a Royal Szálló külön termében. A Vacsora kezdete pontban 9 órakor." Gajáry István (1884-1939) zeneszerző, zenekritikus, Az Újság c. napilap munkatársa, Gajári Ödön főszerkesztő fia. Gajári Ödön (1852-1919) politikus, publicista, Az Újság c. napilap főszerkesztője (1903-1919) és vezércikkírója. [Bp.], én.,[ Az Ujság], 61+3 p. Kiadói papírkötés, sérült, ketté szakadt borítóval, széteső,rossz állapotban. Kézirat gyanánt, 100 számozott példányban. Számozott (24./100) példányban. Rendkívül ritka erotikus, pornográf kiadvány.
Schnitzler Arthúr: Körbe - körbe. Tíz párbeszéd. Bródy Sándor bevezetésével. Bp.-Bécs,(1904),Freund Frigyes, (Pallas-ny.), XIV+2+224+4 p. Szecessziós könyvdíszekkel a lapszámozásnál és a fejezetek címlapjain. A kritikák által pornografikusnak ítélt, botrányokat kavaró mű első magyar kiadása! Korabeli átkötött kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylapon és a hátsó kötéstábla belsején ceruzás bejegyzésekkel.