Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 278

Dózsa Endre: Czinka Panna. I-II. köt. Regény. Kiadja: Az Erdélyi Irodalmi Társaság. A szerző, Dózsa Endre (1857-1944) író által DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1913, Marinkovits Andor "Ellenzék", 281+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
18914.

Rufpreis:
10 000 HUF

Douglas R. Hofstadter: Gödel, Escher, Bach. Egybefont Gondolatok birodalma. Metaforikus fúga tudatra és gépekre, Lewis Carroll szellemében. Bp., 2000, Typotex. Harmadik változatlan utánnyomás. Kiadói kartonált papírkötés, borítón kopásnyomokkal.
18915.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

18916.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

18917.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

18918.

Rufpreis:
10 000 HUF

18919.

Rufpreis:
12 000 HUF

Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes! 21 kötet) Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
18920.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Migray József: Magasban. Nagy Sándorék rajzaival, ebből 14 egész oldalas, szecessziós rajz. Bp., 1918, Táltos,(Világosság-ny.), 106+4 p. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, szétvált kötéssel (64-65.)   Ebből a könyvből 50 számozott példány készült hollandi Van Gelder papíron és 300 számozott példány finom merített papíron az író és rajzolóművészek kezevonásával. Nagy Sándor festőművész aláírásával. Aláírások nélkül. Számozott (161./300) példány. A szerző, Migray József (1882-1938) által DEDIKÁLT példány.
18921.

Rufpreis:
5 000 HUF

Sipos Domokos: Vágtat a halál. A bevezető életrajzot írta: Szentimrei Jenő. Cluj/Kolozsvár, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 103+5+VI p.+2 t. Első kiadás. A könyv grafikai kiállítását tervezte és illusztrálta Kós Károly. Kós Károly 2 egészoldalas linómetszetével illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval, sérült kartontokban, kissé foltos borítóval, két foltos lappal.
18922.

Rufpreis:
5 000 HUF

Raitsits Emil: A magyar eb. Különlenyomat a Természet 1916. évfolyamával. A szerző DEDIKÁCIÓJÁVAL. 58p. kiadói papírborítóval. Szakadásokkal
18923.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Poezis Kétnyelvű sorozatának 2 kötete:   Charles Baudelaire: Versek. Poésies. Ford.: Szily Ernő. raduit par Ernest Szily. [Bp., 1944], Poezis, 65+3 p.+1 t. Magyar-francia, bilingvis kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (974./1000) példányban.;  Paul Verlaine: Versek. Poésies. Ford.: Szily Ernő. Traduit par Ernest Szily. [Bp., 1944], Poezis, 126+2 p.+1 t. Magyar-francia, bilingvis kiadás. Kiadói papírkötés. "Verlaine verseinek ez a kétnyelvű kiadása a Poezis kiadásban jelent meg 1000 számozott példányban, ..." Számozatlan példány.;
18924.

Rufpreis:
6 000 HUF

Török Sándor: Az idegen város. I-II. köt. Regény. [Egy kötetben.] Bp.,[1934.],Franklin, 220 ; 227 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.   Az író, Török Sándor (1904-1985) által ALÁÍRT példány, dátumozva: "1934. Könyvnap. Budapest."
18925.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF