Karl Kraus: Az emberiség végnapjai. Tragédia öt felvonásban, előjátékkal lés epilógussal. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1977., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Karinthy Frigyes: Színház. A szerző, Karinthy Frigyes fiának, Karinthy Ferenc (1921-1992) írónak az ex libris bélyegzésével és névbejegyzésével, dátumozva (1946.) Karinthy Frigyes Munkái VIII. köt. Gyűjteményes kiadás. Bp.,én.,Athenaeum, 321+3 p. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, az első két lap sérült, a tartalomjegyzék sérült, javított, intézményi bélyegzésekkel.
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Márai Sándor előszavával, Vértes Marcell rajzaival. Bp., 1944, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner), 268+(4) p. Második, bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Kolligátum 3 Tevan kiadású műből: Karinthy Frigyes: Írások írókról. (Kritikák.) Békéscsaba, 1914, Tevan, 87+1 p. Első kiadás.; Hozzákötve: Karinthy Frigyes: Holnap reggel. (Tragikomédia három felvonásban.) Békéscsaba, 1916, Tevan, 120 p. Első kiadás.; Hozzákötve: Major Henrik Panoptikuma. Írók és hírlapírók karikatúrái, Kosztolányi Dezső előszavával. Békéscsaba, 1913, Tevan, 65 sztl. lev. Első kiadás. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, ceruzás bejegyzésekkel, néhány foltos lappal.
Karinthy Frigyes: Hököm-színház. (Kis tréfák és jelentek.) [Színházi Könyvtár 7. ]Bp., 1921, Athenaeum, 167+1 p. Első kiadás. Hozzákötve: Karinthy Frigyes: A büvös szék. Komédia egy felvonásban. [Modern Könyvtár 523. szám.] Bp., [1918], Athenaeum, 28+4 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben.
Karinthy Frigyes: Grimasz. Szatírák és humoreszkek. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 370-373. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 128 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, bekötött eredeti illusztrált papírborítóval.
Jelbeszéd. (Válogatott novellák.) A borító rajza Végh Gusztáv (1889-1973) munkája. Bp.,[1921],Dick Manó,(Korvin-ny.), 158+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, a hátsó borító foltos, egy két lap szélén szakadással, de ezeket leszámítva jó állapotban.