Az örök Elektra. Három évezred drámái. Vál.: F. Csanak Dóra. Ford.: Devecseri Gábor et al. Rónay György utószavával. Bp., 1966, Magyar Helikon. Kiadó nyl-kötés, jó állapotban. Számozott (244./700) példány.
Kroó András: Az üdvösség bárkája. A szerző, Kroó András (1958-) rendező, író által Schéner Mihály (1923-2009) Kossuth-díjas magyar festő, grafikus, szobrász, keramikus DEDIKÁLT példány! Bp., 1994, Cserépfalvi-Seneca. Kiadói papírkötés. A tételhez tartozik: Ismeretlen levele Schéner Mihályhoz 1998-ból, Schéner budapesti születésnapi ünnepsége ügyében. Két kézzel írt oldal.
Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1957, Magyar Helikon. Színes képekkel, Fülöp Zoltán színpadképeivel és Márk Tivadar kosztümterveivel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval. Számozott (13./500) példány.
Huttkay Lipót: Pázmány Péter magyar irodalmi szempontból. Bölcselet - doktori értekezésül. Eger, 1897, Érsek Lyceum, 49+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, javított gerinccel.
Cholnoky Viktor: Tammúz. Elbeszélések. Bp., 1910., Franklin, 238 p. Első kiadás. Korabeli szecessziós egészvászon-kötés, a címlapon satírozás nyomokkal.
Garády Viktor: Tengerparti séták. Bp., 1931, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 239 +(1) p. A fejezetek elején és végén szép könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopással.
Balázs István (szerk.): Már megint egy új lap! 1988-tól az EU-ig első évfolyam első számok tükrében. Debreczeni József és Kéri László tanulmányával. Kéri László (1951-) politológus, szociológus által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! Bp.,2004, Animus. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Pilinszky János összegyűjtött versei. Szerk., sajtó alá rendezte és utószóval ellátta: Jelenits István. Bp., 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincnél kisebb folttal.