Kéthly Anna válogatott írásai és beszédei. A bevezetőt írta és a dokumentumokat összeállította: Strassenreiter Erzsébet. A szerkesztő, Strassenreiter Erzsébet (1933-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1990, Elektroplaszt. Kiadói papírkötés.
Fenyvesi Ottó: Kollapszus. A szerző, Fenyvesi Ottó (1954-) József Attila-díjas vajdasági magyar költő, író, szerkesztő, képzőművész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Újvidék, 1988, Forum. A szerző munkáival illusztrált. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Major-Zala Lajos: Ajsa. Meseregény. A szerző, Major-Zala Lajos (1930-2006) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. München, 1983, Aurora. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
Gobineau, [Josef Arthur de]: A Renaissance. 5 kötet. [Teljes]. Savonarola; Cesare Borgia; II. Gyula; X. Leó; Michelangelo. Kis Helikon 5-9. köt. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. Egységes kartonált papírkötésben, vegyes (többségében jó) állapotban.
Cheng Tcheng: Egy kínai anya. Paul Valéry előszavával. Ford.: Pap László. Bp., [1941], Bibliotheca (Sylvester-ny.), 158 p. Kiadói egészvászon-kötés, raffiával fűzve, festett lapélekkel, kissé koszos borítóval, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Kerékgyártó György: Fitria. DEDIKÁLT! [Bp., 2001] : Fekete Zongora. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 500 példányban, ebből 450 számozva, de ez számozatlan példány.
Juhász József: ,,Rend, erő, becsület"? Beszélgetések politizáló szkinhedekkel és róluk másokkal. Bp., 2003, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
NEM mind egy. A posztmodern utáni fiatal magyar irodalom antológiája. Szerk. és a bevezetőt írta: Zalán Tibor. Hajnal V. Csaba, Haklik Norbert, Heltai Ákos, Janox, Kerékgyártó Árpád, Marai Zoltán, Molnár András, Tomkiss Tamás. A szerzők, közül Tomkiss Tamás, Janox és egy harmadik személy által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Szivárvány Könyvek 28. Bp.-Chicago, 1996., M-Szivárvány Alapítvány - Framo Publishing. Kiadói papírkötés.
Bíró József: Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) A szerző, Bíró József (1951- ) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Thinsz Géza: Árnyjáték. Versek és fordítások. A szerző,Thinsz Géza (1934-1990) költő, műfordító által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Stockholm, 1970, Magyar Könyvkiadó. Emigráns kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, foltos borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.