Fitz József: A magyar könyv története 1711-ig. (Fitz-Kéki: A magyar könyv története I. rész). Bp., 1959, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, volt könyvtári példány. Megjelent 5200 példányban.
Hubay Miklós: Nemzeti színjátszás, drámai magyarság. Bp., 1941. Egyetemi, 86 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott, sérült borítóval és lapokkal, kijáró címlappal.
Egry Irén: Zsarátnokot dobott az Úr. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 236+(4) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a szerző autográf aláírásával ellátott ex libris-szel, ajándékozási bejegyzéssel.
Babits Mihály: Jónás könyve. Kádár György 9 oldalszámozáson belüli egészoldalas illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon, 69+1 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval. Számozatlan példány.
Wohl Stephanie Regekönyve. Pest, 1865, Osterlamm Károly,6+237+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, sérült gerinccel, a címlap és az azt követő lap kijár.
Gárdonyi Géza versei. A verseket vál. és az előszót írta: Bóka László. Kis Magyar Múzeum 4. köt. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval. Megjelent 3200 példányban. Számozatlan példány.