Hasek, Jaroslav: A Balaton partján. Történetek a régi Magyarországból. Ford.: Tóth Tibor. Pozsony, 1954, Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 150 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval. Megjelent 2000 példányban.
Faludy György: A pompeji strázsán. Bp., 1945, Officina, 91+4 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval és részben hiányos gerinccel, ajándékozási sorokkal.
Hans Heinz Ewers: Lidérc. Hervay Frigyes ford. (Fantasztikus regény.) Hans Heinz Ewers összes művei. I. =Bp., 1924, Nova. A borító art-deco illusztrációja Galambos Margit munkája. Kiadói papírkötés, foltos, kopott, javított borítóval.
Kaffka Margit: Utólszor a lyrán. Új versek. Anthologia a régebbi versekből. Modern Könyvtár. 246-247. Bp.,én., Athenaum. 48 p.Kiadói illusztrált papírkötés, a borítója szakadozott, sérült, foltos.
Vörösmarty Mihály: A merengőhöz. Anthológia Vörösmarty Mihály legszebb költeményeiből. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel illusztrált.Kner Klasszikusok VI. köt. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 191 p. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.