Gaal József: Történeti beszélyek. Gaal József összes művei III. kötet. Nemzeti Könyvtár 28. Szerk.: Abafi Lajos. Bp., 1882, Aigner Lajos. 471 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, egyébként jó állapotban. Intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Francois Mauriac: A Frontenac-misztérium. Ford.: Possonyi László. Vigilia-Könyvek 2. Bp.,[1934], Magyar Kultúra. A borítón Molnár C. Pál illusztrációjával. Kiadói papírkötés, egy javított lappal, a borítón szakadással.
Tormay, Cécile: Scénes De La Révolution Communiste en Hongrie. Le Livre Proscrit. Collection Figures et Souvenirs. 14. Traduit et adapté par Marcelle Tinayre et Paul Eugéne Régnier. Paris, 1938., Libraire Plon, 252+1 p. Francia nyelven. Kissé kopott korabeli félvászon-kötésben.
Bajcsy-Zsilinszky Endre: Egyetlen út: a magyar paraszt. Bp., 1938, Kelet Népe,(Attila-ny.), 152 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval.
Beöthy Zsolt: A magyar irodalom kis-tükre. Bp.,1900, Athenaeum., 216 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval.