Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz Biczó András rajzaival. Bp., 1941., Dante. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal. 1346. számú számozott példány, a szerző fényképével és saját kezű aláírásával.
Tamási Áron: Ragyog egy csillag. A tábla rajzát Fenyves Sándor tervezte. Bp.,1938, Révai, 268 p. A tábla rajzát Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő tervezte. Kiadói festett, fatáblás-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen a "szalagok" kopottak, szakadtak.
Gvadányi József: Aprekaszión. Mellik mek sinálik fersben mikor mek tartatik Szent Francz Xavér Neve nat Pátron Hasonmás kiadás Bp., 1921 Aba Könyvkiadó. Megjelent 229 példányban, ez a 65.
Gvadányi József:Pöstyéni förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbűl való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal, élő magyar nyelven, versekbe foglalt, ... Bp., 1921, Rózsavölgyi, 45+2+II+3 p. Az 1787-es kiadás faksimile kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 1500 példányban.
Balázs Béla: A vándor énekel. Második kiadás. Gyoma, 1918, Kner Izidor. Kiadói papír borításban, borító kissé kopottas állapotban, laza fűzéssel, kissé széteső állapotban.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., [1935], Kir. M. Egyetemi Nyomda. 312 p. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. Számozatlan példány.
Miklós István: Kártya-kézikönyv. Bp., 1957, Minerva. 270 p + 4 t. Dr. Szigeti István rajzaival illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült papírborítóval, néhány lapon kissé sérült lapszélekkel.