Jókai Mór: Föld felett és víz alatt. A véres kenyér. Bp., 1905, Révai. 290 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Machatsek Lucia: Frankenburg Adolf. Sopron, 1938, Frankenburg Irodalmi Kör. 1 t (Frankenburg Adolf portréja) + 71 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
Karl May: Der Weg nach Waterloo. Karl May's Gesammelte Werke. Dresden,én.,Karl May. Német nyelven. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, hiányzó címlappal, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
Karl May: Der Derwish. Roman von - -. Bearbeitet von Dr. E. A. Schmid und Franz Randolf. Karl May's Gesammelte Werke. 61. Dresden,1933,Karl May. Német nyelven. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, szép állapotban.
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. I-II. köt. Átdolg. Szász Károly. Bp.,[1924], Franklin, 194; 195-408 p. Hatodik kiadás. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, javított gerincekkel, egyik könyvben firkák
Verne Gyula: Doktor Ox theóriája. Zacharias mester. Telelés Grönlandban. Dráma a levegőben. Fordította Zigány Árpád. Jogosított magyar kiadás az eredeti francia képekkel. Budapest, 1903. Franklin T. 237 + [3] p. Festett, aranyozott, kiadói, kissé kopott vászonkötésben.
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1965, Móra. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
A tízéves Magyar Rádió 1925-1935. Szerk.: K. Halász Gyula. Toncz Tibor rajzaival. Bp., 1935., Magyar Posta - Magyar Telefon Hírmondó és Rádió Rt. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kis sérüléssel, a könyvtest elvált a borítótól.
1911 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja. Bp., 1911, Világosság-ny., 479+1 p. +4 (fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. Színes szecessziós, előzéklapokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. A kötés terve Kozma Lajos munkája. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, Klein Ferenc és Társa-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, ex libris-szel: " Ex libris Bakonyi Tekla", klisé, papír, jelzett a nyomaton, kissé foltos, 12x8,5 cm
Tamási Áron 3 műve: Ábel a rengetegben. Regény. Bánffy Miklós 4 egészoldalas illusztrációjával.; Jégtörő Mátyás. Regény.; Ragyog egy csillag. Bp., 1934-1936-1938, Révai. Korabeli átkötött egyedi, egységes aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, a gerincen piros címkével, rajta aranyozott felirattal, egy-két kissé foltos laptól eltekintve jó állapotban.