Fr. Kollányi Gy. Fülöp O.F.M.: Nem nézek vissza! Versek. Esztergom, 1942. 245+5 p. Sérült egészvászon-kötésben, az elülső kötéstábla nagyrészt elvált a borítótól. Kézi oldalszámozással, kézzel rajzolt címlappal, egyedi példány.
Bálint György: Búcsú az értelemtől. Bp., 1940., Almanach. Kiadói papírkötés, a gerincen sérülésnyommal, az első 4 lap sarkán sérüléssel. Nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Göre Gábor: Veszödelmek, más szóval nem matska ugrás ide Amerika se. Bp., én., Singer és Wolfner. Nyolcadik kiadás. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, javított, szakadt borítóval.
Makkai Sándor: Sárga vihar. Magyar Történelmi Regénysorozat 7. [Buenos Aires], 1961, Editorial Transsylvania, 6+374+1 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit. Tragoedia három felvonásban. Op. 1. Bp. 1909. Nyugat. 142p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, belső borítóval. Első kiadás, kissé foltos lapokkal
Gervai Béla: A kisipar fejlődése, helyzete és szerepe népi demokráciánkban. A szerző által DEDIKÁLT Példány. Bp., 1960., Kisiparosok Országos Szervezete. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2000 példányban.
Euripides: A phoeniciai nők. Ford.: Szentirmay Gyula. Előszóval és bevezetéssel ellátta: Szentirmay Gizella. Bp., 1910, Győző Andor. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán hiánnyal, a gerincen sérülésnyommal, az alsó részén kis hiánnyal. A bevezetés írójának, Szentirmay Gizella műfordító, tanár testvérének, Szentirmay Ödön (1876-1953) kúriai bíró, közgazdásznak az ajándékozási soraival Bródy Ernő (1873-1961) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő, Bródy Sándor író unokaöccsének, a két háború közötti zsidóság prominens alakja részére. Bródy Ernő névbélyegzőjével.