Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 190

Karlovszky Bertalan (1858-1938): Férfi portré (Önarckép?). Rézkarc, papír, jelzett. 18 x 13 cm. Karlovszky Bertalan ezen rézkarca nem túl sűrűn tűnik fel a műkereskedelemben. Ritka!
10084.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Rippl-Rónai József (1861-1927): Női akt. Tus, papír, jelzett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 8,5×11 cm / József Rippl-Rónai: Nude female. Ink on paperm signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10085.

Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
150,00
14

Bihari Sándor (1855-1906): Férfi portré. Olaj, vászon, jelzett. Régi, díszes sérült fa keretben. 41,5x38 cm
10086.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Magyar Mannheimer Gusztáv (1859-1937): Blaha Lujza portréja. Ceruza, papír, jelzett. Ajándékozási sorokkal, Hátoldalán feliratozott. paszpartuban. 17,5×10,5 cm
10087.

Rufpreis:
12 000 HUF

Glatter Gyula (1886-1927): Rőzsehordó asszony. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1925 tavaszi kiállítás címkével valamint Salon de 1924 párizsi kiállítási bélyegzővel. Fa keretben. 90x70 cm/ Gyula Glaltter: Wood-carrier. Oil on canvas. Signed. With 1925 Budapest exhibiton label and Salon de 1924 Paris stamp on the reverse. Framed. 90x70 cm
10088.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50
38

Glatter Ármin (1861-1931): Kacérkodó hölgy. Olaj, vászon, jelzett, sérült díszes fa keretben, 67×55,5 cm /  Ármin Glatter (1861-1931): Flirting lady. Oil on canvas. Signed. Framed. 67x55,5 cm
10089.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,98
118,75
19

Szánthó Mária (1897-1998): Lány hegedűvel. Olaj, vászon. Jelzett. Díszes, sérült historizáló stílusú fa keretben. 85x70 cm / Mária Szánthó (1897-1998): Lady with violin. Oil on canvas, signed. Framed. 85x70 cm.
10090.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00
27

Moldován István (1911-2000): Napfényes utca. Olaj, vászon, jelzett, díszes, kissé sérült keretben, 66,5×99 cm / István Moldován (1911-2000): Sunny street. Oil on canvas, signed. Framed. 66,5x99 cm
10091.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

10092.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Péczely Antal (1891-1944): Menyecskék. Olaj, vászon, sérült (apró lyukkal a vásznon), jelzett. Díszes, neobarokk stílusú fa keretben, 50×70 cm
10093.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,98
118,75

Vidovszky Béla (1883-1973): Napfényes falurészlet. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán 1954-es dátummal rendelkező címkén feliratozott. Vászon széleinél kisebb felületi sérülésekkel, feltehetően egy korábbi keretezés okozta. Sérült fa keretben. 65x80 cm / Béla Vidovszky (1883-1973): Sunny village. Oil on canvas, signed. With label on the reverse, on which the description contains the year 1954. On the edges of the canvas with smaller surface damages. Framed. 65x80 cm
10094.

Rufpreis:
85 000 HUF
230,35
265,63

Berkes Antal (1874-1938): Hölgy legyezővel, 1905. Olaj, vászon, restaurált. Jelezve balra lent: Berkes A 1905. Fa keretben. 70×72 cm / Antal Berkes (1874-1938): Lady with fan, 1905. Oil on canvas, restored.Signed. Framed. 70×72 cm
10095.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25
20

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF