Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 190

Rozsda Endre (1913-1999): Palota. Tus, ceruza, papír. Jelzett a hátoldalán (hátlap által takarva): Rozsda Endre, 1956 november. Kiállítva: Rozsda Endre: Az idő gyöngyei - Kanizsai Dorottya Múzeum, Mohács, 2013.11.22.-2014.01.20, hátlapján pecséttel is feliratozott a kiállítás nevével és időpontjával. Üvegezett fa keretben, 58x47cm / Endre Rozsda (1913-1999): Castle. Ink, pencil on paper. Signed on the reverse: Rozsda Endre, 1956 novembre. Exhibited: Rozsda Endre: Az idő gyöngyei - Kanizsai Dorottya Múzeum, Mohács, 22.11.2013-20.01.2014, with stamp of the name and date of the exhibition on the back. Framd with glass. 58x47cm
10072.

Rufpreis:
320 000 HUF
867,21
1 000,00

Victor Vasarely (1908-1997): Kompozíció. Szitanyomat, papír, jelzett és számozott (77/90). Vasarely 75. születésnapja alkalmából megjelent mappából, 1984. 51x47 cm / Victor Vasarely (1908-1997): Composition. Screenprint on paper, signed and numbered (77/90). 51x47 cm
10073.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
17

Joseph Kádár (1936-2019): Geometrikus kompozíció. Elektrográfia, papír, jelzett, művészpéldány EA jelzéssel. 25x14 cm / Joseph Kádár (1936-2019): Geometric composition. Electrographic on paper, signed. EA artist's proof. 25x14 cm
10074.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

10075.

Rufpreis:
260 000 HUF
704,61
812,50

Székely Pierre (1923-2001): A balerina. Színes litográfia, papír, jelzett, számozott (66/100). Az 1982-ben megjelent Kőcirkusz mappából. 70×50 cm / Pierre Szekely (1923-2001): La ballerine. Lithography, paper, signed and numbered (66/100). From the album Cirque de Pierre, published in 1982. 70x50 cm
10076.

Rufpreis:
12 000 HUF
18

Joseph Kádár (1936-2019): Geometrikus kompozíció. Szitanyomat, papír, duplán jelzett, művészpéldány EA jelzéssel. 27x27 cm / Joseph Kádár (1936-2019): Geometric composition. Screenprint on paper, signed. EA artist's proof. 27x27 cm
10077.

Rufpreis:
12 000 HUF

Hervé, Rodolf (1957-2000): Eiffel-torony. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (31/40), ca. 34,5x21 cm. / Hervé, Rodolf (1957-2000): Eiffel-tower. Screenprint on paper, signed, numbered (31/40), 34,5x21, cm.
10078.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
10

Victor Vasarely (1908-1997): Zebrák. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (37/50), lap alján kissé foltos, üvegezett fém keretben, 49,5x49,5 cm / Victor Vasarely (1908-1997): Zebras. Screenprint on paper, signed and numbered (37/50). Framed. 49,5x49,5 cm cm
10079.

Rufpreis:
46 000 HUF
124,66
143,75
17

Hervé, Rodolf (1957-2000): Eiffel-torony. Szitanyomat, papír, EA jelzett. 32,5x21,5 cm. / Hervé, Rodolf (1957-2000): Eiffel-tower. Screenprint on paper, signed, E:A: artist's proof, 32,5x21,5 cm.
10080.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
11

10081.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

Sárdi (Sárdy) István (1846-1901): Fiatal hölgy portréja, 1872-75 körül. Olaj, vászon, kissé sérült. Jelzés nélkül. Hátoldalán a vakrámán régi ceruzás felirattal: "Kiállításon kitüntetve, festője Sárdi Kolozsvár". Vászon hátoldalán Richard Wurm müncheni művészellátó felirata. Korabeli fa keretben. Sárdi 1872-től járt a müncheni akadémiára, majd Kolozsváron dolgozott rajztanárként. A festő kevés korai munkája ismert. 68,5×56,5 cm / István Sárdi (Sárdy): Portrait of a young lady, around 1872-75. Oil on canvas, with smaller damage. Unsigned. With description in Hungarian on the back: "Honoured with an award on an exhibition. Painter: Sárdi, Kolozsvár". On the reverse of the canvas with inscription of  company Richard Wurm in Munich (München), Germany. Sárdi started to study in Munich at the Academy in 1872 and later settled in Cluj (now Romania) as a teacher. His early works are seldom to find. 68,5×56,5 cm.
10082.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00
10

Spányik Kornél (1858-1943): Kisbaconi Benedek Márta portréja. Kréta, papír, kissé foltos, jelzett, keretben. Az ábrázolt csecsemő Spányik Kornél rokonságához tartozott és  1923-ban született, így feltételezhető, hogy a mű abban az évben vagy 1924-ben készült. 35×24 cm
10083.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF