Klie Zoltán (1897-1992): Őzike ("Erdő"). Olaj, papír. Jelezve jobbra lent (Klie). Hátoldalán autográf felirattal, a művész címével. Díszes, üvegezett fa keretben, 30,5x46 cm /
Duray Tibor (1912-1988): Napos Erdei tisztás (Hargita). Akvarell, pasztell, papír. Jelzett, hátoldalán feliratozott. Üvegezett, kissé sérült keretben. A művész erdélyi, székelyföldi helyszíneket ábrázoló alkotásai ritkán szerepelnek árverésen. 32x36 cm / Tibor Duray (1912-1988): Sunny clearing (Harghita). Watercolour, pastel on paper. Signed, with description on the back. Framed with glass. Duray's transylvanian-romanian landscapes are seldom for sale at auction.
Kovács Tamás Vilmos (1951-): Lovasok a tájban, 1980. Olaj, farost, jelzett, hátoldalán autográf felirattal és Képcsarnok Vállalat címkéjével. Fa keretben. 60×80 cm
Gyémánt László (1935-): Fekvő akt. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány EA/Exp 49x33 cm / László Gyémánt (1935-): Lying nude woman. Screeprint on paper, signed, artist's proff E.A./Exp. 49x33 cm
Misch Ádám (1935-1995): Emlék. Olaj, kréta, farost, jelzett (Misch), hátoldalán autográf felirattal és Képcsarnok Vállalat címkéjével. 1980 körül. 70×50 cm. / Ádám Misch: Memory. Oil, chalk, wood fiber, signed (Misch), with autograph description and with Hungarian Képcsarnok Company label on the reverse.
Lux Antal (1935-): A feszültség feltöltése II. Szitanyomat, papír. Jelzett és datált (A Lux '81), művészpéldány e.a. Üvegezett fa keretben, 34x46 cm / Antal Lux (1935-): The loading of tension. Serigraphy, paper. Signed and dated (A Lux '81). Artist' proof e.a. Framed, 34x46 cm.
Geisler, Stephan (1968-): Kék-vörös kompozíció. Vegyes technika, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 50×39,5 cm / Geisler, Stephan (1968-): Blue-red composition. Mixed technique on paper, signed. Framed with glass. 50×39,5 cm
Swierkiewicz Róbert (1942-2019): A teremtés örömei XII. Világtojás, 1993. Jelzett. Művészpéldány E.A: III/V. Kartonra kasírozva. Laptetején halvány folttal. Üvegezett fa keretben. 105,5x76 cm
Lossonczy Tamás (1904-2009): A lélek tükre (eredetileg: cím nélkül), 1969. Olaj, tükör, farost. Jelzett és datált jobbra lent. 1969 X Lossonczy Tamás. Hátoldalán MK1561 oeuvre-katalógusszámmal feliratozott. Proveniencia: Lossonczy Tamás hagyatéka.Fa keretben. 60x80 cm./ Tamás Lossonczy (1904-2009): The mirro of the soul (originally: without title), 1969. Oil, mirror on wood fibre. Signed. With oeuvre catalogue no. MK1561 on the reverse. Provenance: from the estate of the artist. 60x80 cm