Mund Hugó (1892-1962): Munkába menet. Rézkarc, papír, jelzett, üvegezett fa keretben. 15×18 cm. Nagyon ritka! / Hugó Mund. On the way to work. Etching on paper, signed, framed with glass. 15x18 cm. Very rare!
Agricola Lídia (1914-1994): Virágok. Olaj, vászon, jelzett, fa keretben, 51,5×38 cm / Lydia Agricola (1914-1984): Oil on canvas, signed, in wooden frame, 51,5x38 cm
Nagy Oszkár (1893-1965): Napsütéses felsőbányai utcarészlet, 1935. Olaj, vászon. Jelzett és datált: Nagy Oszkár 935. Hátoldalán autográf felirattal: "Napsütéses felsőbányai utcarészlet, Nagy Oszkár, 935." Nagy Oszkár a harmincas években folytatta az azt megelőző évtizedben megkezdett útját, továbbra is kedvelt motívumai közé tartozott a nagybányai és felsőbányai házcsoportok, utcarészletek megfestése az akkor már kialakult, a nagybányai neós festők művészetéből merítő és azt követő, de mégis egyedi és összetéveszthetetlen stílusában. Az árverésünkön szereplő festménye az alacsonyan álló nap, a lomb nélküli fák alapján téli évszakban vagy kora tavasszal készülhetett. Képén a rá jellemző módon felfokozza a felvillanó sárgákat, narancssárgákat, fehéreket, amelyek kontrasztot alkotnak a házak sötét tetőivel, a fák hosszú árnyékaival. Ahogy egy korabeli kritikus, Rozsos Etel sommásan összefoglalta Nagy Oszkár művészetének esszenciáját, az 1940-ben rendezett kolozsvári kiállítása alkalmából a Keleti Újságban: "A legnagyobb mélység a legragyogóbb verőfénnyel váltakozik képein, önálló életet élve, egymással viaskodva, vagy megenyhülve, eggyé válva (...)". Fa keretben. 60x73 cm / Oszkár Nagy (1893-1965): Sunny street in Baia Sprie. Oil on canvas. Signed and dated: Nagy Oszkár 935. With autograph writing on the reverse. "Napsütéses felsőbányai utcarészlet, Nagy Oszkár, 935". Framed. 60x73 cm
Sztelek Norbert (1884-1956): Nagybánya, 1941. Pasztell, papír, jelzett. Díszes üvegezett fa keretben, hátoldalán korabeli felirattal ("20 pengő utánvét"), 51×42 cm / Norbert Sztelek. (1884-1956): Baia Mare, 1941. Pastell on paper, signed. Framed with glass, with Hungarian description from the time on the back. 51×42 cm
Perlrott-Csaba Vilmos (1880-1955): Női akt. Szén, papír, jelzett. Lap alja feltétezhetően vágott. Üvegezett fa keretben. 27,5×21,5 cm / Vilmos Perlrott-Csaba (1880-1955): Nude female. Coal on paper, signed. Bottom of the paper probably cut. Framed with glass. 27,5×21,5 cm
Uitz Béla (1887-1972): Fürdőzők, 1917. Hidegtű, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 24×35 cm / Béla Uitz (1887-1972): Bathing women, 1917. Dry-point on paper, signed. Framed with glass. 24×35 cm
Dési Huber István (1895-1944): Vak koldus a Naviglio hídján (Milano, 1928). Rézkarc, papír, jelzett (Dési Huber István rézkarca), számozott (24/25), üvegezett keretben. A művész ezen grafikája nagyon ritkán bukkan fel a műkereskedelemben, tudomásunk szerint korábban aukción nem szerepelt. Egy másik példánya megtalálható a Szombathelyi Képtár gyűjteményében. 22×15,5 cm / István Dési Huber (1895-1944): Blind beggar on a bridge over the Naviglio, Milano. Etching, paper, signed, numbered (24/25), framed. Rare!
Ruzicskay György (1896-1993): Hajnal. Színezett algráfia, papír, jelzett a nyomaton és ceruzával a lap alján. Kartonra kasírozva, karton széle sérült, algráfia ép. Üvegezett, kissé kopott keretben. Ruzicskay látványos grafikája korai, kiemelkedő expresszív alkotásai közé sorolandó. 24x18 cm