Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 190

Kosztolányi-Kann Gyula (1868-1945): Dombos táj, olaj, vászon, jelzett (Kann Gyula), sérült (korábban feltekerve), fa keretben. Kann Gyula 1909-ben vette fel a Kosztolányi előnevet, addig Kann Gyula szignóval jelezte alkotásait. Az árverésünkön szereplő festménye ezek alapján 1905-08 körül készülhetett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 74,5×62 cm / Gyula Kosztolányi-Kann  (1868-1945): Landscape with hills. OIl on canvas, signed. Damaged (earlier rolled). Provenance. From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 74,5x62 cm
10096.

Rufpreis:
460 000 HUF
1 246,61
1 437,50

Herrer Cézár (1868-1919): Női portré, 1911. Tus, papír, jelzett. Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Cézár Herrer (1868-1919): Portrait of a lady, 1911. Ink on paper, signed. Provenance: from the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 11,5×8,5 cm
10097.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Szüle Péter (1886-1944): Hegedűóra. Olaj, vászon, jelzett. Díszes, historizáló stílusú, kissé sérült keretben, 79×60  cm / Péter Szüle: Violin lesson. Oil on canvas, signed. Framed. 79x60 cm.
10098.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,82
131,25

Cserna Károly (1867-1944): Kairo. Olaj, vászon, jelzett, fa keretben. 77×56 cm / Károly Cserna: Cairo. Oil on canvas, signed, in wooden frame. 77x56 cm
10099.

Rufpreis:
110 000 HUF
298,10
343,75

Színes Elemér (1886-?): Olvasó hölgy. Pasztell, papír, jelzett. Díszes üvegezett fa keretben. 48x34 cm / Elemér Színes (1886-?): Reading lady. Pastell on paper, signed. Framed with glass. 48x34 cm.
10100.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Diener Dénes Rudolf (1889-1956): Virágok. Pasztell, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 29,5×39,5 cm
10101.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Grünwald Klára (1896 - ?): Spanyol nő: Pasztell, papír, jelzett és datált (1913). Hátoldalán autográf felirattal, 1000 K (Korona) árral és 228-as kiállítási vagy aukciós számmal. Antik, kissé sérült üvegezett keretben. 58×49,5 cm / Klára Grünwald (1896 - ?): Spanish lady. Pastell on paper, signed and dated (1913). With autograph description on the reverse. Framed with glass. 58x42 cm
10102.

Rufpreis:
12 000 HUF
13

Vaszary János (1867-1939): Párizsi arcok, 1910. Ceruza, papír, jelzett. Noteszlapon. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5x8,5 cm / János Vaszary (1867-1939). Parisienne Faces, 1910. pencil on paper, signed. Provenance: from the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.11,5x8,5 cm
10103.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Pór Bertalan (1880-1964): Fehér ruhás nő, 1906. Olaj, vászon, jelzett. Restaurált, dublírozott. Proveniencia: Kieselbach Galéria és Aukciósház, 42. árverés, 159. tétel. Fa keretben, 78x68.5 cm / Bertalan Pór (1880-1964): Woman in white dress, 1906. Oil on canvas, signed. Restored. Provenance. Kieselbach Gallery, 42nd auction, position 159. Framed, 78x68,5 cm.
10104.

Rufpreis:
460 000 HUF
1 246,61
1 437,50

10105.
Materialzeichen

Rufpreis:
1 900 000 HUF
5 149,05
5 937,50

Marczell György (1897-1979): Napra-forgók, 1967. Olaj, vászon, jelzett. Restaurált, bal szélén kisebb szakadással. Fa keretben. 119x92 cm KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / György Marczell (1897-1979): Sunflowers, 1967. Oil on canvas, signed, restored, with minor tear on the left side. Framed. 119x92 cm
10106.

Rufpreis:
380 000 HUF
1 029,81
1 187,50

Diósy Antal (1895-1977): Kertben. Akvarell, papír, jelzett. Díszes, üvegezett fa keretben, 26×36 cm
10107.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF