Hermann Lipót (1884-1972): Gerő Ödön műkritikus, újságíró portréja. Ceruza, tus, papír, jelzett és dátumozott (Budapest, 1911. jan. 2., Herman Lipót), 11,5x8,5 cm
Háry Gyula (1864-1946): Batthyány tér, Budapest. Akvarell, papír, jelzett. Üvegezett, reprezentatív fa keretben, 29×23,5 cm / Gyula Háry (1864-1946): Batthyány tér, Budapest. Watercolour on paper, signed. Framed with glass. 29x23,5 cm
Frank Frigyes (1890-1976): Budai öreg ház, 1963. Szén, ceruza, papír, jelzett. Kasírozva. Üvegezett fa keretben. 23,5×31 cm / Frigyes Frank (1890-1976): Old house in Buda, 1963. Coal on paper, signed. Mounted. Framed with glass. 23,5×31 cm
Kmetty János (1889-1975): Szentendrei részlet. Akvarell, papír, jelezve jobbra lent (Kmetty), lap közepe kissé foltos. Díszes, üvegezett fa keretben, 21,5×27,5 cm / János Kmetty (1889-1975): Part of Szentendre. Watercolour on paper, signed, middle part of the paper a bit spotty. Framed with glass. 21,5×27,5 cm
Boromisza Tibor (1880-1960): Dunapart. Vegyes technika, papír, jelezve balra lent (rovásírással és Boromisza Tibor). Halvány ajándékozási sorokkal: Dr. Gergely Károly barátunknak magyar szeretettel (?), Boromisza Tibor. Üvegezett, régi fa keretben, hátoldalán Szilágyi üveges és képkereskedő régi címkéjével, 28,5×42,5 cm / Tibor Boromisza (1880-1960): At the bank of the Danube. Mixed technique on paper, signed, with autograph dedication lines. Framed with glass. 28,5×42,5 cm
Tipary Dezső (1887-1967): Evezősök és uszályok a Dunán. Pasztell, karton, jelzett. Üvegezett fa keretben. 45x62 cm / Dezső Tipary (1887-1967): Ships on the Danube. Pastell on paper, signed. Framed with glass. 45x62 cm
Istókovits Kálmán (1898-1990): Behordás. Olaj, karton, jelzett. Hátoldalán címkével, amelyen 1957-es bélyegző szerepel. Üvegezett, sérült fa keretben, 21,5x30 cm
Novotny Emil Róbert (1898-1975): Hajó a Dunán. Olaj, vászon, jelzett és datált (Novotny 32), sérült. 60x80 cm / Emil Róbert Novotny (1898-1975):Ship on the Danube. Oil on canvas, signed. Framed. 60x80 cm
Bajor Ágost (1892-1958): Esztergom. Olaj, vászon, jelzett, restaurált. Díszes fa keretben, 55,5×47 cm / Ágost Bajor (Bayer): Esztergom. Oil on canvas, signed, restored. Framed. 55,5x47 cm.