Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 190

Jovián György (1951-): Életvonal (1997). Rézkarc, mezzotinto, merített papír. Jelzett, számozott 20/20. Üvegezett fa keretben, 29x21 cm.
10132.

Rufpreis:
6 000 HUF

Hommage a Széchenyi. Supka Magdolna és Kosáry Domokos előszavával. H., é., ny. n. 2 lev. (előszó), 1 lev. (a művészek rövid bemutatása), 12 t. Almásy Aladár, Gaál József, Kárpáti Tamás, Korányi Gábor, Muzsnay Ákos, Parádi Tamás, Prutkay Péter, Püspöky István, Somogyi Győző, Szabados Árpád, Szabó Tamás és Szemethy Imre egy-egy rézkarca, paszpartuban, a művész aláírásával, 19x29 és 28,5x22,5 cm közötti méretben. Valamennyi lap a 24/35. számú. [A kiadvány Széchenyi István születésének kétszázadik évfordulójára 1991-ben az Eötvös alapítvány támogatásával készült. A rézkarcokat alkotójuk nyomta.] Kiadói aranyozott, dombornyomott, bőrborítású mappában. Mappa mérete 48,5x40x6 cm. Komplett, hiánytalan, mindössze 35 példányban megjelent gyűjtői ritkaság!
10133.

Rufpreis:
140 000 HUF
379,40
437,50

Faragó Géza (1877-1928):  Lány virággal. Ceruza. papír. Jelzett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából 11,5x8,5 cm / Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10134.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
20

Kónya Zoltán (1891-?): Anatole France. Lilith leánya, könyv borítóterv (1919), vegyes technika, papír, jelzett, 17×12 cm / Zoltán Kónya (1891-?): Anatole France. Lilith' daughter. Book sleeve draft. Mixed technique on paper, signed, 17x12 cm.
10135.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Falus Elek (1884-1950): Szecessziós-florális ornamentikus dísz, 1911. Ceruza, tus, papír, jelzett és datált (Falus Elek 1911.I.2.). Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. lapméret: 11,5×8,5 cm / Elek Falus (1884-1950):  Art-nouveau drawing, 1911. Pencil and ink on paper, signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. Paper size: 11,5x8,5 cm
10136.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Kiss Rezső (1889-?): Lechner Ödön portréja. Ceruza, papír, jelzett, hátoldalán feliratozott és egy másik portré vázlatával. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10137.

Rufpreis:
12 000 HUF

Baranyai-Lőrincz Gusztáv (1886-1977): Festő és modellje. Rézkarc, papír, restaurált, jelzett, számozott (No. XLV), datált a karcon (München 914). Lap alján két kisebb szakadással. Sarkai kartonra rögzítve. A művész ezen grafikája ifjúkori alkotásai közé tartozik, feltehetően a müncheni akadémián eltöltött vagy közvetlenül azt követő években készült, 1922-ben végleg a bajor fővárosban telepedett le. Késő Jugendstil (szecessziós) stílusú alkotásának felbukkanása kisebb szenzáció, mivel tudomásunk szerint korábban nem szerepelt grafikai műve árverésen. A hagyatéka a Müncheni Magyar Intézet regensburgi könyvtárában található. Nagyon ritka! / Gusztáv Baranyai-Lőrincz  (1886-1977): Painter and his model. Etching, paper, signed, numbered (No. XLV), dated on the etching (München 914). With some small tears on the bottom. Very early, Jugendstil style work of this Hungarian artist, who learned in Munich at the academy and settled in the bavarian capital in 1922. To our knowledge this piece or even a graphic work of the artist has never been at auction in Hungary. Very rare!
10138.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

ifj. Teuchert Károly (1856?-1926): Női arckép. Olaj, karton, kissé sérült, jelzett. Sérült fa keretben. 44x37 cm
10139.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00

Kónya Zoltán (1891-?): Ifjabb Gulliver utazása Lilliputban, könyv borítóterv (1919), vegyes technika, papír, jelzett, 21×15 cm / Zoltán Kónya (1891-?): The travel of Gulliver the younger  in Lilliput, book sleeve draft, mixed technique on paper, signed,  21×15 cm
10140.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Pólya Tibor (1886-1937): Szinyei Merse Pál portréja. Ceruza, papír, jelzett, hátoldalán feliratozott: "Szinyei Merse arca". Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Tibor Pólya (1886-1937): Portrait of Pál Szinyei Merse. Pencil on paper, signed, with description on the back: "Szinyei Merse arca" (Face of Szinyei Merse). Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 11,5×8,5 cm
10141.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Vadász Endre (1901-1944): Gyermek a réten, ceruza, papír, jelzett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5x8,5 cm / Endre Vadász (1901-1944): Child on the field. pencil on paper, signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10142.

Rufpreis:
12 000 HUF

Abel Pann (1883-1963): Önarckép. Dedikált Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerö Ödön esztéta, kritikus lányának . Litográfia, papír. Hajtott, albumlap, hátoldalán életrajzi adatokkal / Albert Pann: Self-portrait. Autograph signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.18x22 cm
10143.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF