Hornyánszky Gyula (1924-1995): Noé bárkája. Akvarell, tus, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 42x59 cm / Gyula Hornyánszky (1924-1995): Noah's Ark. Watercolour and ink on paper, signed. Framed with glass. 42x59 cm.
Tipary Dezső (1887-1967): v. B. P úr arcképe, 1920-40 körül. Olaj, vászon, jelzett, restaurált, díszes fa keretben. Hátoldalán Nemzeti Szalon, téli kiállítása címkével, amelyen a festőművész autográf írása látható és a mű címe. v. BP arcképe. A "v." feltehetően a vitéz rövidítése, tehát az ábrázolt úr a Horthy Miklós kormányzó által 1920-ban alapított vitézi rendnek tagja lehetett. 80×65 cm / Dezső Tipary (1887-1967): Portrait of gallant B.P. Oil on canvas, restored. With exhibition label on the reverse. Framed. 80x65 cm
Fényes Adolf (1867-1945): Iskolás gyerek. Tus, papír, Jelzett FA és hátoldalán teljes autográf aláírással. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5x8,5 cm
Iványi Grünwald Béla (1867-1940): Alkonyati fények. Olaj, rétegelt lemez, jelzett, üvegezett, sérült blondel keretben, 50×59,5 cm / Béla Iványi Grünwald (1867-1940): Lights during sunset. Oil on panel, signed, framed. 50x59,5 cm
Vén Emil (1902-1984): Makó télen, 1933. Pasztell, papír, jelzett, hátoldalán címkén feliratozott. Üvegezett fa keretben, 50×65 cm / Emil Vén (1902-1984): Makó in winter time, 1933. Pastell on paper, signed, with descrption on a reverse label. Framed with glass. 50x65 cm
Fejér Csaba (1936-2002): Tiszapart télen. Olaj, farost, jelzett, fa keretben, 40×65 cm / Csaba Fejér ((1936-2002): Banks of the river Tisza during winter. Oil on wood fiber, framed, 40x65 cm
Holló László (1887-1976): Lovasszekér a viharban. Olaj, vászon, jelzett. Fa keretben, 60x80 cm / Holló László (1887-1976): Wagon in the storm. Oil on canvas, signed. Framed, 60x80 cm
Tenkács Tibor (1913-1998): Utcán (Tokaj vagy környéke?). Olaj, vászon, jelzett (Tenkács 973). Fa keretben. 60,5×80,5 cm / Tiboir Tenkács. On the street (Tokaj or surrounding area?). Oil on canvas, signed. Framed. 60,5x80,5 cm