Gemälde und Grafiken

Zahl der Lose: 190

Szász Endre (1926-2003): Turbános férfi. Tus, papír, jelzett a paszpartun, autográf ajándékozási sorokkal: "Wittmann Dr. úrnak hálás tisztelettel, Szász Endre, Bp., 1958." Proveniencia: Korábban dr. Wittmann István orvos tulajdonában.4,5x4,5 cm
10120.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38
25

Almásy Aladár (1946-): Miltonnak szellem jelenik meg. Rézkarc, papír, jelzett, autográf ajándékozási sorokkal 1997-ből. Átkarcolt próbanyomat, művészpéldány E.A III/VI. Hátoldalán Rézkarcoló Alkotóművészek Közössége pecsétjével. Lap tetején és alján apró szakadásokkal, mű ép. 33,5x29,5 cm
10121.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Rékassy Csaba (1937-1989): Kis térkép. Rézkarc, papír, jelzett, számozott (55/100), üvegezett keretben, 22×13 cm
10122.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88
25

Nagy Gábor (1949-): Tájcsapda (1999). Rézkarc, merített papír. Jelzett, művészpéldány E.A. I/VI. Üvegezett fa keretben, 24x16 cm.
10123.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Szentandrássy István (1957-2020): Bikaviadal (Federico Garcia Lorca illusztráció). Ceruza, papír, jelzett és datált (2004), hátoldalán autográf ajándékozási sorokkal 2005-ből. Díszes, üvegezett keretben 28×38 cm. / István Szentandrássy (1957-2020): Bull fight (Federico Garcia Lorca illustration). Pencil on paper, signed and dated (2004), with autograph dedicated lines on the back. Framed, 28x38 cm.
10124.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88
13

Olajos György (1953-): Rongyélet. Rézkarc, papír, jelzett és datált (Olajos György 1998). Művészpéldány E.A. I/II. 27,5×19,5 cm
10125.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szemethy Imre (1945- ): Akadémiai levelező tag portréja. Rézkarc, papír, jelzett és datált (Szemethy Imre 71), autográf ajándékozási sorokkal. Tudomásunk szerint a művész fiatalkori alkotása korábban nem szerepelt árverésen. Ritka! Lap bal szélén vékony csíkkal. 25x22 cm
10126.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Némethy Sándor (1955-): A bolondok királya törvényt ül. Tus, papír, jelezve jobbra lent. Kiállítva: Némethy Sándor egyéni kiállítása, Szeged, 1981.  A művész részletekben igen gazdag, 1981-ben született főműve a Kádár-rendszer kritikája. Némethy Sándor 1984-ben Svédországba emigrált, majd a 2000-es években tért haza Magyarországra. Üvegezett fa keretben. 50×70 cm
10127.

Rufpreis:
42 000 HUF
113,82
131,25
11

Kopasz Márta (1911-2011): Géniusok. Linó, jelzett, számozott 10/10. Hátoldalán autográf felirattal, mely szerint kiállítva 1990-ben a Szegedi Szépmíves Céh tárlatain, Szegeden és Temesváron. 17x15cm
10128.

Rufpreis:
12 000 HUF

Gyulai Líviusz (1937-): Shakespeare emléklap (1996). Linómetszet, merített papír. Jelzett, számozott 15/27. Üvegezett fa keretben, 40x29 cm. / Líviusz  Gyulai(1937): Shakespeare memorial sheet (1996). Lino-cut on paper. Signed. Numbered (15/27). Framed with glass, 40x29 cm
10129.

Rufpreis:
8 000 HUF

Egresi Zsuzsa (1954-): Állatkiállítás, 1998. Rézkarc, papír, jelzett, számozott: 1/1, üvegezett keretben, 29×18 cm.
10130.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Rékassy Csaba (1937-1989): Italozók. Színes rézkarc, papír, jelzés nélkül, RCS, Rékassy Csaba Baráti Kör és Bp. Iparműv. Múzeum 1997-ápr.25-máj.25 bélyegzővel. 1997.ápr.25-máj.25 között rendezték a művész életmű kiállítását az Iparművészeti Múzeumban. Üvegezett fa keretben, 6x18 cm. Ritka!
10131.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF