Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 408

A cirill betűs szláv nyelvek neveinek magyar helyesírása. Az újgörög nevek magyar helyesírása. Szerk.: Hadrovics László, Zoltán András. Bp., 1985, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
13875.

Rufpreis:
2 000 HUF

Iglói Endre, Jagusztin László: Poétikai és irodalomtörténeti fogalmak. Bp., 1989, Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, orosz és magyar nyelven.
13876.

Rufpreis:
1 600 HUF

13877.

Rufpreis:
1 000 HUF

13878.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nyelvművelő kéziszótár. Szerk.: Grétsy László, Kemény Gábor. Bp., 1996, Auktor Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés. Jó állapotban.
13879.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pozsvai Györgyi: Bodor Ádám. Pozsony, 1998, Kalligram Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Bodor Ádám által dedikált.
13880.

Rufpreis:
1 200 HUF

13881.

Rufpreis:
1 000 HUF

F. W. Bain: A hibák bányája. Régi hindu elbeszélés a szanszkrit kézirat nyomán. Fordította Baktay Ervin. Budapest, 1920, Rózsavölgyi és Társa. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval. Számozatlan példány.
13882.

Rufpreis:
1 000 HUF

13883.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bezerédy Amália: Flóri könye. Bp., é.n., Franklin, 173 p.+ 6 t. Kiadói színes illusztrált félvászon kötés, 6 egészoldalas litográfiával, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, kissé kopottas borítóval, a címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt. A szerző Bezerédj István felesége, hazánkban az első, aki gyermekirodalommal foglalkozott. A Flóri könyvét lánya részére írta. A Flóri könyvében szerencsésen egyesülnek a tankönyv jellegű adalékok, a versbe szedett imák, természetrajzi, földrajzi és más ismeretek azokkal a párosrímes intelmekkel és a mesékkel, amelyeket a szerző ölében ülő kislányának mondogatott. Főként ezek közvetlen egyszerűsége magyarázza, hogy a kis könyv az abban az időben Magyarországon is elterjedt filantropista pedagógiát jellemző moralizáló-oktató célzata ellenére nemzedékek meghatározó hatású első olvasmányává, összesen 16 kiadásban hozzávetőleg egy évszázadon át elevenen ható gyermekirodalmi alkotássá válhatott.
13884.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pongrácz György: Szikrázó cipők. Tichy Lajos életregénye. Bp., 1982, Sportpropaganda. Későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
13885.

Rufpreis:
1 400 HUF

13886.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF