Széchenyi István, gróf: Stadium. Irta - - 1831-ben. Kiadta Z**** [Zarha József] 1833-ben. 1. rész. [Unicus!] Lipcse, 1833, Wigand Ottó. XVIII l., 1 lev., 299 l. Első kiadás! XX. századi bordázott félbőr kötésben.Az első 38 oldal lapszélein több helyen szöveget is érintő, restaurált hiánnyal
Torday Lajos: Dalművek könyve. Bp., 1936, Bethlen Gábor. A szerző által Kapitánffy István (1910-1985) énektanár részére dedikált példány. Kicsit kopott gerincű aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. I-II. kötet. I.: Egészség, lakás, ruházkodás. II.: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. Budapest, 1909-1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., VIII+[16] (benne Basch Árpád rajzai után készült 5 egész oldalas kromolitográfia) +704 p; VII+696 p. Mindhárom kötetben számos színes tábla és melléklet. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, dombornyomásos kiadói egészbőr díszkötésben, a I. kötet gerince kissé sérült, a II. kötet gerince és borítója sérült, az I. kötet első három lapja sérült, a III. kötet hiányzik. A kötetek szecessziós díszeit, előzékeit és kötését Basch Árpád tervezte.
Jókai Mór: Sárga Rózsa, A Kráó. Jókai Mór összes művei LXXXVIII. kötet. Bp., 1898, Révai. Nemzeti kiadás. Kiadói kopottas egészvászon kötés, Gottermayer N. Könyvkötészete.
Arthur Conan Doyle: A köd országa. Fordította Schmidt József. Bp., 1926, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.