Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 408

Széchenyi István, gróf: Stadium. Irta - - 1831-ben. Kiadta Z**** [Zarha József] 1833-ben. 1. rész. [Unicus!] Lipcse, 1833, Wigand Ottó. XVIII l., 1 lev., 299 l. Első kiadás! XX. századi bordázott félbőr kötésben.Az első 38 oldal lapszélein több helyen szöveget is érintő, restaurált hiánnyal
13599.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

13600.

Rufpreis:
6 000 HUF

13601.

Rufpreis:
10 000 HUF

13602.

Rufpreis:
4 000 HUF

13603.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
13604.

Rufpreis:
4 000 HUF

Torday Lajos: Dalművek könyve. Bp., 1936, Bethlen Gábor. A szerző által Kapitánffy István (1910-1985) énektanár részére dedikált példány. Kicsit kopott gerincű aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
13605.

Rufpreis:
3 000 HUF

A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. I-II. kötet. I.: Egészség, lakás, ruházkodás. II.: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. Budapest, 1909-1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., VIII+[16]  (benne Basch Árpád rajzai után készült 5 egész oldalas kromolitográfia) +704 p; VII+696 p. Mindhárom kötetben számos színes tábla és melléklet. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, dombornyomásos kiadói egészbőr díszkötésben, a I. kötet gerince kissé sérült, a II. kötet gerince és borítója sérült, az I. kötet első három lapja sérült, a III. kötet hiányzik. A kötetek szecessziós díszeit, előzékeit és kötését Basch Árpád tervezte.
13606.

Rufpreis:
10 000 HUF

Tömörköny István: Ne engedjük a madarat...s más holmik. Bp., 1911, Franklint. Kiadói egészvászon kötésben.
13607.

Rufpreis:
1 400 HUF

Jókai Mór: Sárga Rózsa, A Kráó. Jókai Mór összes művei  LXXXVIII. kötet. Bp., 1898, Révai. Nemzeti kiadás. Kiadói kopottas egészvászon kötés, Gottermayer N. Könyvkötészete.
13608.

Rufpreis:
1 000 HUF

Arthur Conan Doyle: A köd országa. Fordította Schmidt József. Bp., 1926, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
13609.

Rufpreis:
1 400 HUF

13610.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF