https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 427

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Kis János - Andrássy Gyula:  Kis János superintendens emlékezései életéből. Maga által feljegyezve. + Andrássy Gyula beszéde a véderő-törvényjavaslat tárgyában. [Két mű egybekötve.] Budapest, 1889-1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 703 + [1] p.; 68 p. Kolligátumunk a Franklin-Társulat vegyes témájú műveket közreadó Olcsó könyvtárának két kötetét adja közre. Az első mű Kis János (1770-1846) író, kultúraszervező, levelező, evangélikus lelkész irodalmi és lelkipásztori önéletrajza, a második mű Andrássy Gyula egy friss parlamenti beszédének első szövegközlése. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
1
22695.

Kis János - Andrássy Gyula: Kis János superintendens emlékezései életéből. Maga által feljegyezve. + Andrássy Gyula beszéde a véderő-törvényjavaslat tárgyában. [Két mű egybekötve.]
Budapest, 1889-1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 703 + [1] p.; 68 p.
Kolligátumunk a Franklin-Társulat vegyes témájú műveket közreadó Olcsó könyvtárának két kötetét adja közre. Az első mű Kis János (1770-1846) író, kultúraszervező, levelező, evangélikus lelkész irodalmi és lelkipásztori önéletrajza, a második mű Andrássy Gyula egy friss parlamenti beszédének első szövegközlése.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Kissházy Bulcsú Bertalan:  Siet az élet... Korrajz az orosz forradalmak idejéből. Budapest, 1943. (Kissházy Sári kiadása) Hollósy János ny. 208 p. Egyetlen kiadás. Kissházy Bulcsú Bertalan első világháborús veterán, kalandregényíró, írói munkásságát az 1940-es évek első felében fejtette ki. A szerző hadifogolyként maga is tanúja volt a különféle kalandortípusokat felszínre hozó, elhúzódó bolsevik hatalomátvételnek. Korrajz igényű regénye az Orosz Cárság bukásának és a szovjetrendszer képlékeny kialakulásának idején játszódik; tétje a cári család tagjainak sorsa. A bolsevik hatalomgyakorlásról kedvezőtlen képet alkotó regény rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. Fűzve, korabeli papír borítóban. Jó példány, ritka.
1
22696.

Kissházy Bulcsú Bertalan: Siet az élet... Korrajz az orosz forradalmak idejéből. Budapest, 1943. (Kissházy Sári kiadása) Hollósy János ny. 208 p. Egyetlen kiadás. Kissházy Bulcsú Bertalan első világháborús veterán, kalandregényíró, írói munkásságát az 1940-es évek első felében fejtette ki. A szerző hadifogolyként maga is tanúja volt a különféle kalandortípusokat felszínre hozó, elhúzódó bolsevik hatalomátvételnek. Korrajz igényű regénye az Orosz Cárság bukásának és a szovjetrendszer képlékeny kialakulásának idején játszódik; tétje a cári család tagjainak sorsa. A bolsevik hatalomgyakorlásról kedvezőtlen képet alkotó regény rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. Fűzve, korabeli papír borítóban. Jó példány, ritka.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Trócsányi György: A magyar nemzeti karakter.     /Klny. a Társadalomtudomány 1940. évi 3. számából/ Dedikált ("Simonffy Aladárnak, őszinte barátsággal") Budapest, 1940. Stephaneum Ny. 49 p. Kiadói papírborítóban. borító elvált.
1
22697.

Trócsányi György: A magyar nemzeti karakter. /Klny. a Társadalomtudomány 1940. évi 3. számából/ Dedikált ("Simonffy Aladárnak, őszinte barátsággal") Budapest, 1940. Stephaneum Ny. 49 p. Kiadói papírborítóban. borító elvált.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Hanuszik Elemér: Nemesi Album (Kék könyv). Bp., 1941. Kiadói papírkötés, belül a gerincnél elvált, borító foltos, kopottas állapotban.
1
22698.

Hanuszik Elemér: Nemesi Album (Kék könyv). Bp., 1941. Kiadói papírkötés, belül a gerincnél elvált, borító foltos, kopottas állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Vorák József: 1807-es országgyűlés verses leírása. DEDIKÁLT Lengyel Dénesnek! Kecskemét, 1975, Bács-Kiskun megyei Múzeumok Közleményei. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban + egy gépelt levél Vorák József aláírásával
1
22699.

Vorák József: 1807-es országgyűlés verses leírása. DEDIKÁLT Lengyel Dénesnek! Kecskemét, 1975, Bács-Kiskun megyei Múzeumok Közleményei. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban + egy gépelt levél Vorák József aláírásával

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Torma Károly (összeáll.):  Repertórium Dacia régiség- és felirattani irodalmához. Budapest, 1880. Magyar Tudományos Akadémia Archaeologiai Bizottsága (Franklin-Társulat ny.) XXIX + [3] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás. Torma Károly (1829-1897) erdélyi régész, egyetemi tanár. Archeológiai és epigráfiai munkásságára jelentős hatást gyakorolt az Erdélyben nála vendégeskedő német régész, Theodor Mommsen barátsága. Erdélyi felirattani munkája az erdélyi római jelenlét nyomait kutatja. Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, körülvágatlan példány.
1
22700.

Torma Károly (összeáll.): Repertórium Dacia régiség- és felirattani irodalmához.
Budapest, 1880. Magyar Tudományos Akadémia Archaeologiai Bizottsága (Franklin-Társulat ny.) XXIX + [3] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Torma Károly (1829-1897) erdélyi régész, egyetemi tanár. Archeológiai és epigráfiai munkásságára jelentős hatást gyakorolt az Erdélyben nála vendégeskedő német régész, Theodor Mommsen barátsága. Erdélyi felirattani munkája az erdélyi római jelenlét nyomait kutatja.
Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, körülvágatlan példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Aranyász Sámuel: Az Aranyász család származása és története. Aranyas, 1985. Szerzői. 125 oldal, képekkel, térképekkel, rajzokkal, magánkiadásban megjelent kis példányszámú kiadvány.
1
22701.

Aranyász Sámuel: Az Aranyász család származása és története. Aranyas, 1985. Szerzői. 125 oldal, képekkel, térképekkel, rajzokkal, magánkiadásban megjelent kis példányszámú kiadvány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1884, Killián Frigyes, 172 p. Hatodik, javított kiadás. Korabeli félvászon kötésben
1
22702.

Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1884, Killián Frigyes, 172 p. Hatodik, javított kiadás. Korabeli félvászon kötésben

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Charles A. Gabel: Verbotene Gespräche. Als Militärgeistlicher bei Rudolf Heß in Spandau 1977-1986. [Tiltott beszélgetések. Rudolf Hess katonai lelkészeként Spandauban, 1977-1986 között.] München - Wien, 1988, Lagnen Müller. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1
22703.

Charles A. Gabel: Verbotene Gespräche. Als Militärgeistlicher bei Rudolf Heß in Spandau 1977-1986. [Tiltott beszélgetések. Rudolf Hess katonai lelkészeként Spandauban, 1977-1986 között.] München - Wien, 1988, Lagnen Müller. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Zichy Antal (összeáll.): Gróf Széchenyi István naplói. Adalék egy hazafi jellemrajzához. Bp., 1884, Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
1
22704.

Zichy Antal (összeáll.): Gróf Széchenyi István naplói. Adalék egy hazafi jellemrajzához. Bp., 1884, Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
EUR
,
13,13
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
[Eugen Brote]: Das magyarische Ungarn und der Dreibund on Hungaricus. München, 1899, Verlag von J. F. Lehmann, 64 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, javított gerinccel, részben hiányos hátsó borítóval. Ritka!  Eugen Brote (1850-1913) román publicista, lapalapító, nacionalista politikus, a Román Nemzeti Párt alelnöke, az ortodox érsekség konzisztóriumának tagja, az első romániai népbank megalapítója, az erdélyi román nacionalisták egyik vezéralakja, a Memorandum-per egyik szereplője.  Memorandum pere: A magyarországi Román Nemzeti Párt központi bizottsága 1892 elején Nagyszebenben Memorandumot dolgozott ki a hazai románok nemzeti sérelmeiről. A Károly román király által is támogatott emlékirat 'felsorolja' a magyar 'faji uralom és a mesterségesen nagyra növelt nemzeti hegemónia megnyilvánulásait'. Elutasítja az 1868. évi nemzetiségi törvényt, amely a politikai nemzet fogalmának kodifikálásával semmibe vette a nem magyar nemzetek létét, bírálja az erdélyi sajtóviszonyokat, a választójogi gyakorlatot, az iskolai és egyesületi magyarosítást stb. A Memorandumot 237 főnyi román küldöttség vitte Bécsbe, hogy "az osztrák császárnál bevádolja a magyar királyt". Sikertelenül. Azt felbontatlanul küldték a magyar miniszterelnökségre, onnan pedig vissza a delegáció vezetőjéhez. Miután a Memorandumot kinyomtatták és terjesztették, az államügyész izgatás vádjával pert indított. Az 1895. május 17-25. között Kolozsvárott lezajlott perben Vasile Lucaciut, a Memorandum-akció egyik szervezőjét, a kiszabható maximális ötévi fogházbüntetésre, további tizennégy főt sajtó útján elkövetett izgatásért két hónaptól két és fél évig terjedő államfogházra ítéltek, négy vádlottat pedig felmentettek. A következő évben azután mindnyájan amnesztiában részesültek. Ezekbe a valójában a régi polémiákba Bukarest már korábban bekapcsolódott. Az 1891-ben ott megalakult politizáló, a kulturális egységet támogató szövetség, a Liga Culturală nemzetközi propagandaakcióba fogott a magyarországi románok ügyének megismertetésére. A bukaresti "egyetemistáknak" a Liga által megjelentetett emlékiratára - amelyben az iskolai magyarosítás gyakorlatát bírálták - a magyar kormány ajánlására - a magyar "egyetemisták" válaszoltak. Az Aurel C. Popovici orvostanhallgató által az erdélyi román fiatalok nevében készített viszontválasz, a Replica, váratlanul nagy nemzetközi visszhangot keltett. Popovicit 1893-ban államfogházra, illetve pénzbüntetésre ítélték; ő azonban a büntetés elől Romániába távozott. Később Bécsben telepedett le, s ott írta meg híres munkáját a "nagy-ausztriai egyesült államokról".
1
22705.

[Eugen Brote]: Das magyarische Ungarn und der Dreibund on Hungaricus. München, 1899, Verlag von J. F. Lehmann, 64 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, javított gerinccel, részben hiányos hátsó borítóval. Ritka!

Eugen Brote (1850-1913) román publicista, lapalapító, nacionalista politikus, a Román Nemzeti Párt alelnöke, az ortodox érsekség konzisztóriumának tagja, az első romániai népbank megalapítója, az erdélyi román nacionalisták egyik vezéralakja, a Memorandum-per egyik szereplője.

Memorandum pere: A magyarországi Román Nemzeti Párt központi bizottsága 1892 elején Nagyszebenben Memorandumot dolgozott ki a hazai románok nemzeti sérelmeiről. A Károly román király által is támogatott emlékirat 'felsorolja' a magyar 'faji uralom és a mesterségesen nagyra növelt nemzeti hegemónia megnyilvánulásait'. Elutasítja az 1868. évi nemzetiségi törvényt, amely a politikai nemzet fogalmának kodifikálásával semmibe vette a nem magyar nemzetek létét, bírálja az erdélyi sajtóviszonyokat, a választójogi gyakorlatot, az iskolai és egyesületi magyarosítást stb. A Memorandumot 237 főnyi román küldöttség vitte Bécsbe, hogy "az osztrák császárnál bevádolja a magyar királyt". Sikertelenül. Azt felbontatlanul küldték a magyar miniszterelnökségre, onnan pedig vissza a delegáció vezetőjéhez. Miután a Memorandumot kinyomtatták és terjesztették, az államügyész izgatás vádjával pert indított. Az 1895. május 17-25. között Kolozsvárott lezajlott perben Vasile Lucaciut, a Memorandum-akció egyik szervezőjét, a kiszabható maximális ötévi fogházbüntetésre, további tizennégy főt sajtó útján elkövetett izgatásért két hónaptól két és fél évig terjedő államfogházra ítéltek, négy vádlottat pedig felmentettek. A következő évben azután mindnyájan amnesztiában részesültek. Ezekbe a valójában a régi polémiákba Bukarest már korábban bekapcsolódott. Az 1891-ben ott megalakult politizáló, a kulturális egységet támogató szövetség, a Liga Culturală nemzetközi propagandaakcióba fogott a magyarországi románok ügyének megismertetésére. A bukaresti "egyetemistáknak" a Liga által megjelentetett emlékiratára - amelyben az iskolai magyarosítás gyakorlatát bírálták - a magyar kormány ajánlására - a magyar "egyetemisták" válaszoltak. Az Aurel C. Popovici orvostanhallgató által az erdélyi román fiatalok nevében készített viszontválasz, a Replica, váratlanul nagy nemzetközi visszhangot keltett. Popovicit 1893-ban államfogházra, illetve pénzbüntetésre ítélték; ő azonban a büntetés elől Romániába távozott. Később Bécsben telepedett le, s ott írta meg híres munkáját a "nagy-ausztriai egyesült államokról".

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Almási Balogh Elemér: Emlékeim. A negyvenéves "Hangya" és a közgazdasági egyetem története. Bp., 1938., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 408+1 p.+ 8 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
1
22706.

Almási Balogh Elemér: Emlékeim. A negyvenéves "Hangya" és a közgazdasági egyetem története. Bp., 1938., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 408+1 p.+ 8 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
EUR
,
15,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz